Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Králík v klobouku vyhrál Česko-slovenské kolo soutěže Designem proti kožešinám

11. 10. 2010 - PRAHA [Econnect]

Minulý týden se sešla česká odborná porota, aby vybrala nejlepší z českých a slovenských plakátů mezinárodní výtvarné soutěže Designem proti kožešinám 2010 (Design Against Fur, DAF). Jednoznačně zvítězil návrh Milana Karasa, studenta Soukromé střední uměleckoprůmyslové školy Zámeček, který zobrazuje kouzelnický klobouk s mottem "Simsalakill". Na druhém místě se umístil Martin Brož a třetí místo obsadila Barbora Hojerová, oba studují na Vyšší odborné škole a Střední umělecké škole Václava Hollara. Stejnou školu navštěvuje také Ondřej Dolejší, jemuž porota udělila ocenění za vynikající zpracování plakátu.

Slavnostní vyhlášení výsledků spolu s vernisáží nové výstavy DAF 2010 proběhne ve čtvrtek 4. listopadu od 18.00 v Kavárně Velryba v Praze. Vítěz obdrží software od společnosti ADOBE a týdenní stáž v reklamní agentuře Scholz&Friends Praha. Večerem bude provázet herec a moderátor Petr Vacek. "Tématem soutěže pro rok 2010 bylo využívání králíků v kožešinovém průmyslu. Celkem jsme letos obdrželi 112 plakátů od českých a slovenských studentů," říká Lucie Moravcová, koordinátorka soutěže DAF v ČR a SR z organizace Svoboda zvířat.

Odborná porota se sešla 6. října v agentuře Scholz&Friends v následujícím složení: Tomáš Popp (Svoboda zvířat), Tomáš Kopečný (Scholz&Friends Praha), 3D animátor a režisér Martin Duda (VFX.CZ) a kameraman Antonio Riestra (Lidice, Normal). "Milanův návrh jsme vybrali proto, že byl jednoznačně nejoriginálnější, a to ze všech plakátů, které jsme v posledních letech v soutěži posuzovali," vysvětluje Tomáš Kopečný, předseda poroty, a dodává: "Návrh obsahuje výbornou myšlenku, je pochopitelný většině veřejnosti a má mezinárodní přesah. Zároveň je ze soutěžních plakátů vizuálně nejatraktivnější."

Mezinárodní soutěž Designem proti kožešinám vyhlašuje Aliance za módu bez kožešin (Fur Free Alliance, FFA), v České a Slovenské republice ji koordinuje organizace Svoboda zvířat. Úkolem studentů je navrhnout plakát a/nebo flashovou animaci pro protikožešinovou kampaň. Lucie Moravcová popisuje fungování soutěže: "Soutěž probíhá na několika úrovních: v některých zemích jsou vyhlašována národní kola -- jako například u nás, dále rozhodují odborné poroty o vítězích světových oblastních kol, do nichž je soutěž rozdělena (v roce 2010 to byly tyto světové regiony: Evropa a mezinárodní, Velká Británie a Irsko, Rusko a Čína)." Celosvětového vítěze ("Grand Prize Winner"), jenž bude znám koncem roku 2010, vybírají členské organizace FFA. V současné době probíhá internetová volba veřejnosti ("People´s Choice Award"). Hlasovat můžete až do konce října na http://www.infurmation.com/daf/2010/votepca10.php#.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz