Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Broumov se ode dneška stal Městem stromů

8. 10. 2010 - BRNO [Econnect]

V pátek 8. října v 10 hodin bude v Broumově oficiálně zahájena roční kampaň inspirovaná stromy nazvaná Broumov - Město stromů. Soutěž Město stromů, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství ve spolupráci se Strakonicemi, tak letos vstupuje do pátého ročníku. Kromě prestižního titulu získají zástupci Broumova také prémii 50 tisíc korun od společnosti Tetra Pak a poukaz na zahradnické služby v hodnotě 100 tisíc korun od firmy Zahrada Olomouc. Odměnou je také možnost zúčastnit se prestižního klání evropských kvetoucích sídel - Entente Florale Europe, ve kterém letos dosavadní držitel titulu Havířov získal významné stříbrné ocenění.

Zatímco ve středu došlo k symbolickému ukončení celoroční kampaně inspirované stromy v Havířově, v pátek bude slavnostně zahájena v Broumově. Obyvatelé Broumova a jeho okolí se mohou v následujícím roce těšit na řadu soutěží, výstav a společenských akcí s tematikou zeleně - například Den stromů v parku Alejka, sázení stromů v Heřmánkovicích nebo Divadlo pod dubem. Při setkáních veřejnosti budou místní lidé také moci rozhodovat o nové podobě Klášterní zahrady, parku Dětské hřiště a Schrollova parku.

„Zaujalo nás, že se Broumov dlouhodobě zabývá obnovováním městské zeleně a zvyšováním ekologického povědomí obyvatel. Z přihlášky bylo vidět, že se jedná o velice aktivní město s jasnými plány," zmiňuje členka poroty a zástupkyně hlavního partnera soutěže, Hana Zmítková ze společnosti Tetra Pak.

„Soutěž Město stromů se pravidelně koná již od roku 2006. Jako první obdržela tento prestižní titul Kroměříž, štafetu postupně přebrala města Tachov, Krnov a Havířov. Dnešní slavnostní zahájení kampaně předznamenává oficiální převzetí titulu Město stromů na půdě Senátu Parlamentu České republiky, které se uskuteční 1. listopadu,“ uvádí koordinátorka soutěže Hana Zuchnická z Nadace Partnerství.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz