Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Pátý ročník soutěže Miss Kompost má svého vítěze

15. 9. 2010 - PRAHA [Econnect]

Přemýšlíte, jak asi může taková „Miss Kompost“ vypadat? Jedná se o vnadnou ženu oblečenou v montérkách a s lopatou v ruce? Omyl! V této soutěži se mezi sebou utkávají komposty. Říkáte si, co na takovém kompostu může být krásného? Není nic snazšího než kliknout při brouzdání netem na stránky www.ekodomov.cz a ty největší krasavce máte v tu ránu na dlani. Letos se jich do soutěže přihlásilo celkem devatenáct. Pět z nich vybrala odborná porota do finále, kde se utkaly o pomyslnou korunku.

Slavnostní finálové odpoledne se konalo v neděli, 12. září 2010 v rámci Biodožínek pořádaných firmou Countrylife v Nenačovicích u Berouna. Akci již tradičně moderoval herec Jaroslav Dušek. A jaký byl její průběh? Každý z kompostů měl svého obhájce z řad populárních osobností. Vystoupily zde herečky Jitka Smutná, Zdeňka Žádníková – Volencová, filmový střihač Luděk Hudec, předseda Strany zelených Ondřej Liška a jeden z kompostů obhajoval též zakladatel a ředitel firmy Countrylife, pan Otakar Jiránek. Obhájci pak měli za úkol společně se soutěžícím přesvědčit odbornou porotu o tom, že právě ten jejich kompost je ten NEJ. To se nakonec podařilo Ondřeji Liškovi, který vybojoval zlato manželům Goeslovým z Radčic. Šťastní výherci si domů odvezli hlavní výhru – tichý drtič od firmy Bosch a dárkový balíček od pořádající firmy Countrylife, hlavních sponzorů soutěže.

Na své si přišli i ti, kteří si podle názvu soutěž spojili s krásnými ženami. Součástí programu byla i módní přehlídka s názvem „Inspirace z recyklace“. Jak název napovídá, předvedeny byly modely z odpadových a přírodních rozložitelných materiálů. Pozitivní atmosféru akce dotvářela kromě vtipem sršícího Jaroslava Duška i hudební skupina s názvem Úžas v rytmu.

Snad už jen mimochodem připomeňme, že areál firmy Countrylife leží na krásném místě uprostřed přírody (přitom od Prahy co by kamenem dohodil) a že předposlední letní neděli přálo slunné počasí, a je jasné, že odpoledne to bylo více než vydařené.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz