Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tunel u Muzea stále hrozí. Dosluhující vedení města mění územní plán

10. 9. 2010 -, Econnect

Současnému vedení hlavního města už zbývá do konce mandátu pouhých několik týdnů. Následky jeho vládnutí ale mohou přetrvávat mnohem déle. Jak vyplývá z magistrátních dokumentů, stále běží příprava kontrverzní stavby tunelu u Národního muzea, v němž má zmizet úsek severojižní magistrály. Právě tento týden vypršel termín, kdy se k záměru mohli vyjádřit občané a úřady státní správy.

„Výstavba tunelů u Národního muzea by navěky změnila tvář Prahy. Došlo by k zakonzervování charakteru severojižní magistrály jako dálnice vedoucí centrem, a to včetně obrovské kapacity téměř stovky tisíc aut denně. Přestože jde o mimořádně závažné rozhodnutí, obyvatelé města o přípravě stavby prakticky nemají tušení,“ říká Michal Křivohlávek z iniciativy Auto*Mat.

V pondělí uplynul termín, do kdy mohli úřady státní správy i občané Prahy připomínkovat návrh zadání změny územního plánu, která by měla stavbu tunelu u Národního muzea umožnit. Na návrhu tak nyní budou pracovat architekti z Útvaru rozvoje města. Pak jej znovu předloží k veřejnému připomínkování a nakonec k rozhodnutí novému zastupitelstva.

Iniciativa Auto*Mat tunel u Muzea dlouhodobě kritizuje. „Magistrálu je potřeba zklidnit a přeměnit v městský bulvár. To ostatně slibují různí politikové už od roku 1990 a stále se nic neděje. Dálnice do centra Prahy nepatří,“ říká Michal Křivohlávek. „Věříme, že nové vedení města bude mít více rozumu než to současné a konečně s magistálou, která je symbolem přetížení ulic automobily a dopravního inženýrství 70. let, konečně něco udělá,“ dodává.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz