Pouze text - only text Econnect ZpravodajstvÝ InformaŔnÝ servis pro NNO
- Kalendß° akcÝ | Prßce v NNO | Katalog odkaz¨ | ObŔan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu ZpravodajstvÝ
pro registrovanÚ u×ivatele pro novinß°e pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
ZpravodajstvÝ ze VŐECH oblastÝ ÄivotnÝ prost°edÝ Lidskß prßva SocißlnÝ oblast Gender RegionßlnÝ rozvoj Kultura ObŔanskř sektor Internet
- -
ZpravodajstvÝ - socißlnÝ oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajstvÝ > zprßvy
-
-

 zprßvy

 komentß°e

 tiskovÚ zprßvy

 tÚmata

 multimedia

Iuridicum Remedium: Opencard -- radn├ş nedodr┼żuje stanoven├ę ├║koly ani z├íkon

19. 8. 2010 - PRAHA [Econnect]

Magistr├ít hl. m. Prahy op─Ťt nepln├ş sliby kolem Opencard. A─Źkoliv v ─Źervenci schv├ílil z├ím─Ťr zav├ęst nov├Ż typ karty Opencard bez uchov├ín├ş osobn├şch ├║daj┼», m├şsto studie proveditelnosti nov├ęho druhu karty schv├ílila Rada hl. m. Prahy 17. 8. smlouvu o utajov├ín├ş informac├ş o integraci Opencard a In-karty. Nam├şsto slibovan├ęho nov├ęho druhu karty jsme se tak do─Źkali dal┼í├şho utajov├ín├ş informac├ş o tom, jak je nakl├íd├íno s osobn├şmi ├║daji ob─Źan┼».

Milan Richter, radn├ş zodpov─Ťdn├Ż za projekt Opencard, nad├íle ignoruje usnesen├ş Rady hl. m. Prahy a op─Ťt nedodr┼żel term├şn p┼Öedlo┼żen├ş studie proveditelnosti zaveden├ş nov├ęho typu tzv. anonymn├ş personalizovan├ę karty Opencard v─Źetn─Ť n├ívrhu technick├ęho ┼Öe┼íen├ş, kter├Ż m─Ťl b├Żt p┼Öedlo┼żen do 17.8.2010. V den, kdy m─Ťl b├Żt n├ívrh p┼Öedlo┼żen, Rada hlavn├şho m─Ťsta Prahy m├şsto toho schv├ílila uzav┼Öen├ş smlouvy mezi Magistr├ítem a ─îesk├Żmi drahami o utajov├ín├ş informac├ş p┼Öi spolupr├íci na integraci syst├ęm┼» karet Opencard a In-karty. "M├şsto zaveden├ş efektivn─Ťj┼í├ş ochrany osobn├şch ├║daj┼» p┼Öi vyu┼ż├şv├ín├ş Opencard jsme se do─Źkali utajov├ín├ş toho, jak├Żm zp┼»sobem jsou osobn├ş ├║daje ob─Źan┼» zpracov├ív├íny," ┼Ö├şk├í k v─Ťci Jan Vobo┼Öil, pr├ívn├şk ob─Źansk├ęho sdru┼żen├ş Iuridicum Remedium. To dlouhodob─Ť prosazuje zaveden├ş anonymn├ş personalizovan├ę karty. K jej├şmu vyd├ín├ş by nebylo nutn├ę uchov├ívat jak├ękoli osobn├ş ├║daje a z├írove┼ł by d├şky uveden├ş osobn├şch ├║daj┼» na potisku karty odpadla mo┼żnost p┼Öenositelnosti karty, kter├í je u┼ż├şv├ína jako argument pro vy┼í┼í├ş cenu p┼Öedplatn├şch j├şzdenek na MHD.

Pot├ę, co nebylo realizov├íno usnesen├ş Rady z prosince minul├ęho roku, kter├ę se tak├ę t├Żkalo anonymn├ş karty, se z┼Öejm─Ť rozpl├Żv├í dal┼í├ş pokus o zaveden├ş nov├ęho typu karty. S chystan├Żmi zm─Ťnami, jako je roz┼í├ş┼Öen├ş po─Źtu subjekt┼» zapojen├Żch do projektu, pl├ínovan├ę zaveden├ş turniket┼» v metru apod., se p┼Öitom zaveden├ş bezpe─Źn─Ťj┼í├ş karty st├ív├í st├íle nezbytn─Ťj┼í├şm. "Ignorov├ín├ş ochrany osobn├şch ├║daj┼» je u p┼Öedstavitel┼» hlavn├şho m─Ťsta chronick├ę. Od listopadu 2009 nap┼Ö├şklad ─Źek├í v rozporu se z├íkonem a p┼Öes na┼íe opakovan├ę urgence na projedn├ín├ş Radou hl. m. Prahy petice za zaveden├ş anonymn├ş personalizovan├ę karty. Dostat se k jak├Żmkoli konkr├ętn├şm informac├şm na Magistr├ítu je p┼Öitom t├ęm─Ť┼Ö nemo┼żn├ę, co┼ż dokl├íd├í i na┼íe komunikace s ┼Öeditelem Magistr├ítu ing. Trnkou," dod├ív├í Jan Vobo┼Öil.

Integrace syst├ęm┼» Opencard a In-karty p┼Öitom m┼»┼że p┼Öin├ęst ┼Öadu dal┼í├şch probl├ęm┼» v oblasti ochrany osobn├şch ├║daj┼» u┼żivatel┼» karet. "Vyz├Żv├íme Magistr├ít, aby p┼Öi chystan├ę integraci obou syst├ęm┼» p┼Öizval k hodnocen├ş dopad┼» skute─Źn├ę odborn├şky na ochranu osobn├şch ├║daj┼», p┼Ö├şpadn─Ť, aby cel├í v─Ťc byla s p┼Öedstihem konzultov├ína s ├Ü┼Öadem pro ochranu osobn├şch ├║daj┼». To, ┼że jedn├ín├ş o spojen├ş syst├ęm┼» je zapo─Źato dohodou o utajov├ín├ş informac├ş, n├ís nicm├ęn─Ť napl┼łuje sp├ş┼íe skeps├ş," uzav├şr├í Jan Vobo┼Öil.


-red-

DISKUSE - KOMENT┴ěE:


SouvisejÝcÝ odkazy

O Autorech

-red-

(─îl├ínek je redak─Źn─Ť upravenou tiskovou zpr├ívou n─Ťkter├ę z nevl├ídn├şch organizac├ş. Jm├ęno organizace uv├íd├şme v z├íhlav├ş zpr├ívy.)

Slu┼żby Econnectu

ToolkitUnavuje v├ís tvorba www str├ínek v HTML?
Nem├í v├í┼í webmaster ─Źas na jejich aktualizaci?
S publika─Źn├şm syst├ęmem TOOLKIT to zvl├ídnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadnÚ spojenÝ mezi lidmi, kte°Ý mýnÝ svýt
Webhosting, webdesign a publikaŔnÝ systÚm Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; ╚eskomalÝnskß 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz