Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dech přírody zná vítěze

7. 6. 2010 - PRAHA [Econnect]

Hnutí Brontosaurus vyhlásilo výsledky 16. ročníku výtvarné, literární a fotografické soutěže Máme rádi přírodu. Do té se letos zapojilo více než 183 škol a desítky jednotlivců z celé České republiky. Celkový počet soutěžních prací dosáhl počtu 2031. Slavnostní vyhlášení a ocenění vítězů proběhlo v Mahelově knihovně v Brně. Ceny vítězům předala europoslankyně Zuzana Brzobohatá. Hudební doprovod zajistil harmonikář Martin Hlučil.

Letošní, již 16. ročník soutěže nesl název Dech přírody. Děti a mladí lidé se měli zamýšlet nad Matkou Přírodou a jejím bytím případně nebytím a následně tyto myšlenky ztvárnit ve svých dílech. Výtvarných prací přišlo již tradičně nejvíce a to přes 1700, zbytek tvořily práce literární a fotografie. Z velkého počtu prací vzešlo nakonec 37 vítězů v pěti kategoriích podle věku. Při hodnocení vznikla i naprosto nová kategorie v reakci na velký počet příchozích obrázků sopky. Děti se inspirovaly nedávnými událostmi a rozhodly se
malovat a kreslit sopky, kterých se sešlo téměř 50. Organizátoři na tuto skutečnost pružně zareagovali a tu nejlepší ze sopek ocenili.

Soutěž je svou orientací zaměřena na široké spektrum dětí. Více než o samotnou uměleckou stránku děl jde o záměr oslovit děti a mladé lidi s tématy ochrany přírody a životního prostředí. Záměrem vyhlašovatelů je tedy ocenit co největší množství dětí, které takový zájem projeví. Proto je každému účastníku zasíláno drobné poděkování a inspirační brožurka k zapojení do činnosti ekocenter či dětských organizací zaměřených na volnočasovou ekologickou výchovu.

Výsledkové listiny lze najít na http://www.brontosaurus.cz/ v aktualitách. Fotografie z předávání a ukázky prací lze nalézt na adrese: http://dl.dropbox.com/u/564898/MRP.zip.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

8. 6. 2010

Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz