Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Aktivity na Pavlači jsou v polovině

21. 5. 2010 - PRAHA [Econnect]

Projekt „Aktivity na Pavlači“ je právě v polovině své realizace. Cílem projektu je umožnit klientům Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Pavlač aktivní a zajímavé trávení volného času. NZDM Pavlač navštěvují děti od 6 do 18 let, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci a žijí v pavlačovém domě, kde se zařízení nachází, nebo v jeho blízkém okolí. Tito mladí lidé často nemají představu o tom, jak lze volný čas smysluplně využít. Navíc většina jejich rodičů není schopna nebo ochotna do volného času svých dětí jakkoli investovat.

Činnosti, které v NZDM Pavlač probíhají již od listopadu roku 2009, mají u klientů velký úspěch. Děti se aktivně zapojují do volnočasových aktivit, získávají nové dovednosti a zkušenosti a rozvíjí své sociální dovednosti. V uplynulých šesti měsících měly děti možnost využít v klubu společné vaření, výtvarné dílny, hudební nástroje nebo seberozvojové skupiny. Proběhla také zimní pobytová akce v Podmitrově, které se zúčastnilo patnáct dětí. V rámci projektu děti navštívily rovněž boskovický aquapark nebo vyškovský Dinopark.

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Pavlač usiluje o zlepšení kvality života dětí a mládeže, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci a žijí v pavlačovém domě na ulici Milady Horákové 19. Cílem klubu je nabízet dětem a mladým lidem pomoc a podporu při zvládání každodenních situací, poskytnout jim bezpečný prostor pro aktivní trávení volného času, pomáhat jim s překonáváním handicapů způsobených prostředím, ve kterém žijí, a působit preventivně vůči sociálně patologickým jevům v jejich okolí.

Projekt je financován ze sbírkového projektu Pomozte dětem! organizovaného společně Nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Informační partneři Zpravodajství ECN

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz