Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Soutěž Mladí tvůrci pro Dunaj 2010 zná své vítěze

14. 5. 2010 - OLOMOUC [Econnect]

Národní kolo mezinárodní výtvarné soutěže Mladí tvůrci pro Dunaj má své vítěze a oceněné ceny. První cenu, která postupuje do mezinárodního kola soutěže, získalo dílo s názvem „Královna řeka“ ze ZŠ Heyrovského v Olomouci, autorkou díla je Erika Vysloužilová. Přehled všech cen a taktéž vystavená díla si můžete prohlédnout na www.uprm.cz. Na tomto odkazu je také možno hlasovat o cenu „Dětského vítěze“ soutěže.

Mladí tvůrci pro Dunaj je mezinárodní výtvarná soutěž pro děti mateřských, základních a středních škol, které se nachází v povodí řeky Dunaje. Soutěže se mohou účastnit i děti organizované v rámci nestátních institucí (např. mladí ochránci přírody či mladí skauti). Sedmý ročník soutěže dosáhl rekordního počtu účastníků, a to: 51 škol, zhruba 600 soutěžících dětí a 360 výtvarných děl.

Proč Unie pro řeku Moravu tuto soutěž již po sedmé organizuje? „Chceme co nejvíce přiblížit přírodu, zejména pak říční krajinu a vodní toky, do povědomí dětí. Výtvarná soutěž mladých tvůrců je podle nás velice dobrá cesta, jak toho dosáhnout“ odpovídá Michal Krejčí, předseda občanského sdružení.

Ceny pro vítěze: V rámci soutěže bylo vybráno 15 vítězných výtvarných děl, jejichž autoři (tj. celkem 37 dětí) obdrží věcné ceny. Hlavní cenou pro 30 dětí a jejich doprovod (učitelé, rodiče) je splouvání meandrující řeky Moravy v CHKO Litovelské Pomoraví na raftech s vodáckými instruktory, zdravotníky a odborným průvodcem. Splouvání Moravy proběhne 17. června a 18. června se na Sluňákově uskuteční slavnostní předání věcných cen, které bude spojeno s křestem „Dunaje v kufru“ a oslavou „Dne Dunaje“.

Dunaj v kufru: je nový výukový materiál, metodická příručka pro učitele, který vznikl jako překlad vzdělávacího programu Danube Box. Dunaj v kufru byl vypracován pro potřeby škol v zemích povodí Dunaje, a to pod záštitou ICPD – Mezinárodní komise na ochranu Dunaje. Materiály obsažené v této metodice jsou vytvořeny tak, aby byly pro učitele, ale především pro hlavní cílovou skupinu - děti - zábavné, podnětné a inspirující. Najdeme zde aktivity zaměřené intelektuálně, ale i prakticky či emocionálně.

„Jsme rádi, když mohou děti společně s učiteli vyjít ven a zde u potoků či řek objevovat tajemství přírody. Dunaj v kufru nabízí aktivity, které u dětí posilují pozitivní vztah k vodě, potokům a řekám“ říká Michal Krejčí z Unie pro řeku Moravu.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz