Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dětské krizové centrum vybízí: Darujte sebe!

9. 2. 2005 - PRAHA [Econnect / Dětské krizové centrum]

- projekt "Darujte sebe!" -
- projekt "Darujte sebe!" -

Každý nyní může snadným způsobem pomoci znevýhodněným a týraným dětem. K pomoci vyzývá Dětské krizové centrum, které se již třináct let specializuje na prevenci, diagnostiku a terapii syndromu týraného, zneužívaného a zanedbávaného dítěte. Pro svůj projekt "Darujte sebe!" chce centrum získat prostřednictvím takzvaných dárcovských esemesek – DMS.

"Zapojte se i vy osobně do pomoci týraným a znevýhodněným dětem zasláním dárcovské sms ve tvaru DMS DARUJTESEBE na číslo 87777," vyzývá Dětské krizové centrum. Klienty ambulantního centra a Linky důvěry jsou děti, dospívající a celé jejich rodiny, které se ocitly v závažné životní situaci. „Takto získané finanční prostředky budou využity k rozvoji námi nabízených služeb. Nadále budeme pokračovat též v osvětové činnosti mezi širokou veřejností s přihlédnutím k dětem a mladým lidem, kteří jsou týráním přímo ohroženi,“ upřesňuje ředitelka centra Zora Dušková.

V letošním roce organizuje Dětské krizové centrum již 3. ročník charitativně osvětového projektu "Darujte sebe!", který nejen přímo vybízí k osobní účasti na pomoci znevýhodněným dětem (například právě odesláním DMS), ale nabízí též zábavu a informace pro širokou veřejnost. Na jaře, 12. dubna, centrum uspořádá Den otevřených dveří, na 14. května je potom plánován sportovně-zábavný den Darujte sebe! pro širokou veřejnost v Praze na Letné. V listopadu pak v rámci Světového dne prevence týrání a výročí přijetí Úmluvy o právech dítěte pořádá centrum filmovou přehlídku s názvem Odvrácená strana dětství. Přehlídku doprovází odborné semináře a přednášky.

Dětské krizové centrum bylo založeno jako vůbec první zařízení zabývající se problematikou týraných, zneužívaných a zanedbávaných dětí v České republice již v roce 1992. Od té doby zajišťuje komplexní psychosociální pomoc dětem, dospívajícím a jejich rodinám. V Dětském krizovém centru pracuje v současné době 10 odborníků z řad psychologů, terapeutů a sociálních pracovníků. V provozu je současně nonstop Linka důvěry na čísle 2 41 48 41 49 a Internetová linka důvěry. Po dobu činnosti Dětského krizového centra se na zařízení obrátilo se žádostí o pomoc přes 3000 dětí a jejich rodin.

Dárcovská SMS ve tvaru DMS DARUJTESEBE, kterou chce dárce podpořit projekt Dětského krizového centra, se odešle na číslo 87777. Číslo je stejné pro všechny operátory. K tarifní ceně za SMS bude připočtena částka ve výši 30,-Kč plus DPH, příjemci pomoci obdrží nejméně 27,-Kč.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související články

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz