Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Sdružení LORM zve na Den otevřených dveří v Poradenském centru v Přerově

26. 1. 2010 - PRAHA [o.s. LORM ]

Sdružení LORM – Společnost pro hluchoslepé zve všechny zájemce 1. února na Den otevřených dveří v Poradenském centru v Přerově. Poradenské centrum, které přes dva roky sídlilo v Olomouci, se přestěhovalo blíže ke stávajícím klientům do Přerova a nyní sídlí v ul. Šířava 27.

„Každý, kdo k nám v tento den mezi 9. až 16. hodinou zavítá, se může dozvědět něco bližšího o hluchoslepotě, vyzkoušet si chůzi s červenobílou holí, seznámit se s Lormovou abecedou nebo taktilním znakovým jazykem,“ přibližuje akci terénní sociální pracovnice ze sdružení LORM Bc. Eva Bernardová.

Pravidelně každé první a třetí pondělí v měsíci si sem mohou přijít pro pomoc a radu osoby se souběžným postižením zraku a sluchu různého stupně, tedy s hluchoslepotou, například ohledně výběru kompenzační pomůcky či z oblasti sociálně právní, pro informace zájemci z řad laické i odborné veřejnosti. Ve zbývající pracovní dny si mohou objednat bezplatné služby terénní pracovnice přímo v místě bydliště v Olomouckém kraji.

Hluchoslepota patří mezi jedno z nejtěžších postižení, jedná se o kombinaci úplné nebo částečné ztráty sluchu a zraku. Může být vrozená nebo získaná následkem nemoci, úrazu či v důsledku vyššího věku. Způsobuje potíže především při komunikaci, v prostorové orientaci a samostatném pohybu a omezuje hluchoslepého v přístupu k informacím. Následkem je silná společenská izolace, ve které se hluchoslepé osoby často ocitají. Hluchoslepí lidé potřebují odborné sociální služby a úpravy prostředí.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz