Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Děti z Paraguaye mají v Česku kmotry, kteří jim platí vzdělání

28. 1. 2005 - PRAHA [Radio Praha]

Prvních 18 dětí z Paraguaye má v Česku takzvané kmotry, kteří budou přispívat na jejich vzdělání částkou 6600 korun ročně. Plzeňská diecézní charita dnes odeslala do této jihoamerické země první peníze. Dalších 700 dětí z vytipovaných chudých rodin ale na své kmotry teprve čeká. ČTK to dnes řekl vedoucí projektu Luděk Kaluža.

Plzeňská diecézní charita už dva roky provozuje podobný projekt adopce na dálku v Bolívii, loni ho rozšířila i na Paraguay. Pro bolivijské děti se našlo v Česku už asi 130 adoptivních rodičů. Pracovníci partnerské organizace charity vybrali v Paraguay děti, které žijí v chudinských čtvrtích v hlavním městě Asunciónu.

Protože podle Kalužy zní uším jihoamerických rodičů lépe pojem kmotrovství, jmenuje se paraguajský projekt Kmotrovství bez hranic. "Když rodiče slyší o adopci, i když je to jen na dálku, mají pocit, že jim chce někdo to jejich dítě vzít, nebo že jde o nějaký obchod. Proto jim raději říkáme, že jejich děti mají v Čechách kmotry," vysvětlil. "Na rozdíl od bolivijských dětí, které pocházejí z vesnických rodin, kde matka je v domácnosti a otec pracuje, jde v Paraguayi o městské děti. Pocházejí z velmi slabých sociálních vrstev. Jejich rodiče se živí všelijak, například tříděním odpadků, pouličním prodejem losů či čehokoliv jiného," uvedl Kaluža.

Peníze od kmotrů nedostávají přímo rodiče dětí. Do škol a internátů je rozděluje partnerská organizace české charity. Podle Kalužy vnímají zaslané peníze jako velkou pomoc, protože mají velké potíže dostat zaplaceno hotově.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Informační partneři Zpravodajství ECN

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz