Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Veřejnost může volit Rostlinu roku 2010

12. 11. 2009 - PRAHA [Econnect/Botany.cz]

Stejně jako předešlé roky se na konci podzimu rozbíhá volba Rostliny roku, kterou organizuje občanské sdružení Přírodovědná společnost prostřednictvím svého internetového magazínu Botany.cz. Cílem ankety Rostlina roku je upozornit a seznámit veřejnost s problematikou rostlin v přírodě a společnosti, a atraktivně přiblížit botanické téma širšímu publiku.

Volba Rostliny roku 2010 probíhá od začátku listopadu roku 2009 do jara 2010 tak, aby na začátku jara roku byla známá vítězná rostlina. V průběhu roku 2010 tak bude možné se vítězné rostlině více popularizačně věnovat, seznamovat veřejnost s podrobnostmi daného rostlinného druhu, s rozšířením, historickým výskytem a dalšími zajímavostmi, případně ochranou, pokud půjde o ohrožený druh.

Veřejnost má možnost hlasovat o Rostlině roku prostřednictvím ankety na webu www.Botany.cz. Zde je uveřejněno deset finalistů, kteří vzešli z důkladného výběru tak, aby reflektovali aktuální botanickou problematiku, zájem veřejnosti o dané taxony a určitou atraktivitu druhu.

Navrženy jsou tyto rostlinné druhy: černýš rolní, dáblík bahenní, hořec tolitovitý, klikva bahenní, kosatec nízký, mochna husí, pupava bezlodyžná, šalvěj přeslenitá, tolije bahenní, vstavač kukačka.

V roce 2009 byla Rostlinou roku jedna z nejčastějších, ale mizejících orchidejí prstnatec májový (Dactylorhiza majalis).


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz