Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Sociálně znevýhodnění se budou učit pracovat s počítačem

29. 10. 2009 - PRAHA [Prosperita, o.p.s.]

Od října se rozběhly v celé České republice vzdělávací počítačové kurzy pro sociálně znevýhodněné skupiny obyvatel. Hlavním cílem těchto kurzů je zvýšit jejich pracovní kvalifikaci a zajistit lepší uplatnění na pracovním trhu. Nízká informační gramotnost je České republice dlouhodobě vytýkána. V tomto směru zaostáváme za ostatními státy EU.

„Projekt, který naše společnost připravila, se nazývá „Uplatnění znevýhodněných osob na trhu práce“ a je financován z prostředků Evropské unie. Účastníci a účastnice díky strukturální pomoci za 82 vyučovacích hodin nezaplatí vůbec nic a kurz je pro ně tedy zcela zdarma,“ komentuje projektový manažer Prosperity Jakub Ženka.

„Lidé si v kurzech osvojí základní práci s počítačem a internetem. Naučí se pracovat s elektronickou poštou, zorientují se na internetu, získají základy práce s kancelářskými programy a další praktické dovednosti,“ přibližuje projektový manažer Jakub Ženka náplň vzdělávacích kurzů. Doplňuje, že „ti, kteří uspějí v závěrečném praktickém testu, získají certifikát s celostátní platností, potvrzující absolvování akreditovaného kurzu.“

„Kurzy zahajujeme ke konci října ve 12 regionálních centrech po celé ČR. Tím zajistíme maximální dostupnost pro širokou veřejnost,“ dodává J. Ženka.

Každá lekce potrvá 4 hodiny a bude probíhat v odpoledních hodinách maximálně v desetičlenných skupinkách. Doprovodným opatřením je ve vybraných centrech zajištění hlídání dětí po dobu výuky. Zájemci o kurzy se mohou registrovat na telefonním čísle 242 480 242 a na www.erudia.cz. Komu je kurz určen?

Kurzy jsou určené pro osoby pečující o závislého člena rodiny, ženy začínající podnikání a vykonávající samostatnou výdělečnou činnost, rodiče s dětmi, dlouhodobě nezaměstnané ženy, rodiče samoživitele, ženy s malými dětmi (do 15 let věku dítěte), ženy vracející se po rodičovské dovolené nebo péči o závislého člena rodiny na trh práce, ženy v předdůchodovém věku, zájemce o zaměstnání a ženy ohrožené nezaměstnaností. Podmínkou zařazení do kurzu je, aby účastník spadal do některé z níže popsaných cílových skupin a aby měl trvalé bydliště mimo území hl. města Prahy.

Kurz se koná v těchto místech: Brno, Olomouc, České Budějovice, Havířov, Plzeň, Hradec Králové, Liberec, Praha, Lipová-lázně, Jimramov, Most.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz