Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Práce jako na kostele, nová kniha s výstižným názvem

5. 11. 2009 - OLBRAMOV [MAS Český Západ-Místní partnerství]

Jak vypadá stav kostelů na západě Čech? Dozvíte se v knize, kterou právě vydává nezisková organizace MAS Český Západ - Místní partnerství ve spolupráci s městem Stříbrem a Fakultou umění a designu v Ústí nad Labem.

Kniha se snaží představit a zároveň poděkovat všem, ať už jednotlivcům či skupinám, kteří se zasadili o to, že díky jejich dobrovolnické práci, dějinami poznamenaná krajina v oblasti bývalých Sudet získává zpět svoji duši a kostely v ní svůj již dávno ztracený smysl.

V knize naleznete vzpomínky a rozhovory s lidmi, kteří se z nejrůznějšího důvodu rozhodli, že na bázi dobrovolnictví, věnují svůj čas, energii a často i peníze do opravy kostela, který by bez jejich iniciativy pravděpodobně spadl. Kniha obsahuje celkem 12 příběhů, které jsou si v mnohém podobné, v mnohém rozdílné, ale každopádně jsou to silné příběhy plné naděje, pokory a síly. Je to dvanáct příběhů dvanácti kostelů, které měly to štěstí, že našly, často na poslední chvíli, svého zachránce a často i majitele.

Kromě tohoto emotivní vyprávění obsahuje kniha i katalog kostelů s popisem jejich stavebně-historického vývoje, jejich současného stavu a možného budoucího využití objektů, včetně fotografické dokumentace. Obsáhlá kapitola se věnuje návodu pro potencionální zájemce o záchranu dalších sakrálních objektů, kde začít, od prvního jednání s úřady až po možné nové duchově- kulturní využití opraveného kostela. Kapitola by ráda ukázala, jak si poradit s dědictvím, které jsme nechtěně převzali a jehož osud nám není lhostejný.

Kniha Práce jako na kostele je také výjimečná svoji vizuální podobou, o kterou se zasloužila MgA. Štěpánka Bláhovcová, která ji zpracovala v rámci své diplomové práce na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem a dokázala graficky vystihnout syrovost , opravdovost a mimořádnost obsahu celé knihy. Součástí knihy je dárek, vystřihovánka modelu kaple sv. Máří Magdalény každý čtenář si tak může doma sám postavit (zachránit) svůj kostel.

Kniha vychází v rámci projektu Obnova vybraných sakrálních památek regionu Český Západ, podpořeným Norským finančním mechanismem.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související články

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Informační partneři Econnectu pro sociální oblast

Infoposel
Infoposel
Romano Vodi
Romano Vodi - informační portál provozovaný sdružením Romea

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz