Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zažijte cestu kolem světa během dvou dnů na ekofestivalu Sedm divů v Českém Švýcarsku

16. 9. 2009 - KRÁSNÁ LÍPA [Econnect]

Během prodlouženého zářijového víkendu (26. -- 28. 9. 2009) můžete na festivalu Sedm divů poznat život na skoro všech místech naší planety. Tento historicky první cestovatelský ekofestival v Českém Švýcarsku není ale jen maraton přednášek. Nebude totiž prezentovat pouze zážitky z cest, ale zejména představí expedice a projekty, které pomáhaly lidem v nouzi, podpořily kulturní tradice
nebo přispěly k ochraně ohrožené přírody. Uvidíte tak, jak se sázejí stromy v Keni, jak Češi pomáhají rozvojovými aktivitami v Nepálu nebo jak se stavěla první česká polární stanice na Antarktidě.

V pátek 25. září od 19 hodin bude v kinosále Domu Českého Švýcarska uveden nový český dokumentární film "Slzy Konga". Snímek popisuje cestu dvou českých novinářek, Lenky Klicperové a Olgy Šilhové, které se vydaly do zapadlých vesnic oblasti Bunyakiri a ukazuje dramatické příběhy žen a dětí během válečného běsnění v Demokratické republice Kongo v roce 2008. Obě autorky filmu přijedou do Krásné Lípy a budou s diváky diskutovat nejen o natáčení ale i o situaci v Africe. V 20.15 pak bude v nedaleké galerii Továrna zahájena výstava fotografií z Peru s názvem "Země zlatého slunce".

Vlastní přednáškový maraton začne v krásnolipském kině v sobotu 26. 9. 2009 ráno povídáním známého fotografa Václava Sojky o místním Národním parku České Švýcarsko. Poté už budou přednášející se zážitky z různých zemí střídat v hodinových intervalech. Zástupce jednoho z organizátorů Štěpánka Dlouhá říká, že na festival Sedm divů se podařilo pozvat přednášející zvučných jmen:
"Program je opravdu pestrý a při jeho sestavování nám pomáhal i cestovatelský portál Hedvábná stezka. Před promítacím plátnem se tak objeví Olga Vilímková z Nadačního fondu Inka, která bude vyprávět o každodenním životě indiánů v Guatemale. Zajímavé určitě bude i povídání fotografa divoké přírody Ondřeje Prosického, který pořídil unikátní snímky tučňáků na Falklandských ostrovech."

Cestovatelský ekofestival Sedm divů má také bohatý doprovodný program. Těšit se můžete na: fotografické výstavy, čajové obřady, kurz latinskoamerických tanců, fotografický workshop, prodej produktů z regionálních dílen, bio a fair trade výrobků nebo na výstavu krojů jihoamerických indiánů.

Pestrost doprovodného programu potvrzuje i mluvčí festivalu Martin Benda: "Jednou ze zajímavostí je česko-německo-britská neděle. Nationalparkzentrum Bad Schandau se postará o různé ekologické hry pro děti a návštěvníci budou mít šanci se seznámit s výukou němčiny pomocí kreativní metody - jazykové animace. British Council na festivalu představí projekt na ochranu klimatu Challenge Europe, kdy si každý z nás bude moci změřit vlastní uhlíkovou stopu. Samozřejmě nezapomínáme ani na české tradice, takže se v sobotu na dvoře železářství můžete těšit na staročeské posvícení se zabijačkou."

Doprovodný program bude pokračovat i v pondělí 28.9 2009, kdy je pro návštěvníky naplánováno několik exkurzí do přírody Českosaského Švýcarska.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz