Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Projekt „Učení nemusí být mučení“ končí

7. 9. 2009 - BRNO [Econnect]

Dne 31. srpna 2009 skončil projekt „Učení nemusí být mučení“, jehož realizaci po dvanáct měsíců zajišťovala nestátní nezisková organizace Ratolest Brno, respektive její Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež (NZDM) Pavlač. Projekt byl financován z programu Transition Facility Evropské unie.

Hlavním cílem projektu bylo prostřednictvím mimoškolního vzdělávání zvýšit šance romských dětí a mladistvých na úspěšné zvládnutí povinné školní docházky a podpořit jejich motivaci k následnému vzdělávání. Aktivity byly primárně určeny romským dětem a mladým lidem ve věku od 4 do 17 let, kteří žijí v sociálně vyloučené lokalitě Brno-střed, konkrétně v některých domech v ulici Milady Horákové a blízkém okolí.

V průběhu realizace projektu proběhla celá řada motivačních a poradenských aktivit: přípravný program pro předškoláky, doučování, exkurze na střední školy, školní poradenství, vybudování PC místnosti, seberozvojové skupiny a další. Od září 2008 do srpna 2009 celkem proběhlo: 35 programů pro předškoláky a školáky, 372 lekcí doučování, 7 seberozvojových skupin, 2 exkurze na střední odborná učiliště a 4 PC workshopy.

Do projektu se zapojilo celkem 101 dětí a mladých lidí. V rámci nabídky služeb navštívilo 42 klientů program pro školáky a předškoláky, lekce doučování využilo 36 klientů. PC učebnu, jež byla otevřena celkem 81 dní, navštívilo 81 klientů a 12 se zúčastnilo PC semináře. Školní poradenství využilo 17 klientů a 20 klientů se podílelo na seberozvojových skupinách.

Část aktivit projektu byla zaměřena také na navázání spolupráce se školami v lokalitě. Pracovníci navštěvovali školní třídy, kontaktovali učitele dětí zapojených v projektu a tři školní třídy přišly i s učiteli do zařízení na exkurzi. Projekt „Učení nemusí být mučení“ navazoval na již realizované aktivity NZDM Pavlač a v aktivitách souvisejících se vzděláváním bude Pavlač i nadále pokračovat.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz