Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Děti Země hledají Jaroslava Mencla, autora Zelené perly 2008

26. 5. 2009 - BRNO [Econnect/Děti Země]

Vítězi ankety o antiekologický výrok Zelená perla 2008 Jaroslavu Menclovi se zatím nepodařilo odeslat pamětní plaketu, neboť Děti Země nezjistily jeho přesnou totožnost. Jeho výrok o plošném kácení stromů u silnic sice mají, ale až dodatečně se zjistilo, že není poradcem předsedy dopravní komise Plzeňského kraje a ani třeba nepracuje na Krajském ředitelství Policie Západočeského kraje. Děti Země tak žádají veřejnost o pomoc, zda pana Mencla podle jeho hlasu někdo pozná.

„I když známe jeho názory a máme celou nahrávku z diskuse o stromech u silnic, tak stejně nám to nepomohlo, neboť nevíme, kam máme pamětní plaketu poslat, což se nám zatím nikdy nestalo,“ popisuje kuriózní situaci koordinátor ankety Miroslav Patrik z Dětí Země Brno.

Sice byl Jaroslav Mencl během diskuse o vlivu stromořadí u silnic na nehodovost v pořadu Radiofórum dne 14. ledna 2008 představen jako poradce předsedy dopravní komise Plzeňského kraje, ale ani pracovníci pořadu nemají na něho žádný kontakt. V diskusi se senátorem Martinem Mejstříkem pak Mencl pronesl svou vítěznou Zelenou perlu za rok 2008: „My v současné době připravujeme vznik občanského sdružení pod názvem Stromy zabíjejí, protože lidí, kteří skončili svůj život na stromech, neustále přibývá.“

Děti Země tedy zkouší štěstí u občanů a žádají je, zda by z rozhlasové nahrávky poznali hlas Jaroslava Mencla a sdělili jim na něho nějaký kontakt. Nejlepší by samozřejmě ale bylo, kdyby se Dětem Země o cenu přihlásil sám autor výroku. „Pokud tento pokus nevyjde, tak bohužel pamětní plaketa zůstane u nás, což je jistě škoda,“ dodává ještě Patrik s tím, že kontakt na pana Mencla mohou občané posílat nejlépe e-mailem na dz.brno@ecn.cz.

Vítězem ankety Ropák 2008 se stal pražský primátor Pavel Bém za trvalé prosazování výstavby dvou mrakodrapů na pražské Pankrácké pláni a severozápadní části silničního okruhu kolem Prahy v jižní variantě přes obytné části Suchdola, Dolních Chaber a Čimic, dále za snahu o výstavbu paralelní dráhy ruzyňského letiště blíže k Praze a za podíl při opakovaném schvalování změny územního plánu Prahy umožňující realizaci řady sporných staveb, když tyto změny soud pak opakovaně zrušil.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz