Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Sbírka Slovenských korun jde do finále. Kolik bude v kasičkách?

21. 5. 2009 - PRAHA [Econnect/Rolnička]

Již za pár dnů bude zakončena sbírka Slovenských korun, kterou vyhlásila Diakonie ČCE – středisko Rolnička. Výtěžek sbírky pomůže Rolničce zakoupit nový mikrobus pro každodenní svoz dětí se zdravotním postižením do střediska.

„Sbírku jsme vyhlásili v únoru, byl to takový rychlý nápad. Neměli jsme proto velká očekávání. O to více jsem rád, že veřejnost tato benefiční akce zaujala.“ hovoří o sbírce Mgr. Karel Novák, ředitel Rolničky. Celkem se podařilo umístit 13 zapečetěných kasiček v osmi městech republiky. Ke sbírce se oficiálně připojily i některé sbory Českobratrské církve evangelické.

Zatím nikdo netuší, kolik peněz se podaří nashromáždit. Kasičky budou rozpečetěny až začátkem června na příslušných městských úřadech. Lidé nosili drobné mince, ale našli se i tací, co přinesli přes 2 000 SK. Do sbírky se zapojily i větší kolektivy. Peníze tak věnovali zaměstnanci Divadla Na zábradlí, nebo třeba studenti gymnázia Pierra de Coubertina z Tábora. „Samozřejmě jsme zvědaví, kolik peněz v kasičkách bude. Napadlo nás, jestli by vůbec někdo dokázal uhádnout přibližný výtěžek sbírky.“ dodává Karel Novák.

Napište Rolničce svůj tip, kolik Slovenských korun lidé doma našli a věnovali na zakoupení nového mikrobusu. Vítězná odpověď, která bude nejblíže skutečnému výsledku, získá dárek – keramickou misku vyrobenou speciálně pro tuto příležitost a navrch originální rolničkový notýsek, který ukryje každé Vaše tajemství.

Své tipy zasílejte do 10.6.2009 e-mailem fundraising@rolnicka.cz, částku uvádějte ve slovenských korunách a nezapomeňte na své kontaktní údaje. O výsledku sbírky i tipovací soutěže bude Rolnička informovat do konce srpna. Zprávy ke sbírce naleznete na www.rolnicka.cz.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz