Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Představitelé OECD vyzývají k vyšší pomoci nejchudším

10. 4. 2009 - PRAHA [Econnect/Česko proti chudobě]

V minulém roce došlo k rekordnímu zvýšení pomoci rozvojovým zemím. Ani tyto prostředky ovšem nestačí k naplnění Rozvojových cílů tisíciletí. Proto představitelé OECD vyzývají rozvinuté země k pokračování navyšování rozvojové pomoci.

Těsně před dubnovým zasedáním G20 vydalo OECD zprávu, podlé níž financování oficiální rozvojové spolupráce v roce 2008 narostlo na historických 119,8 miliard dolarů. Pomoc nejchudším zemím narostla o 10,2 % a to přes krizi, s níž se bohaté země musely potýkat. Vedoucí představitelé OECD a jeho Komise pro rozvojovou spolupráci vyzvali členské země k dalšímu nárůstu pomoci ve výši 10 – 15 miliard dolarů. Jak uvádí ve své zprávě: „Rozvojová spolupráce funguje jako proticyklické opatření a proto vyžaduje v době krize vysokou prioritu.“

Britská národní síť rozvojových organizací zprávu přivítala, ale upozornila na skutečnost, že ani tento nárůst zatím není dostatečný k tomu, aby bohaté země splnily své závazky. Současná průměrná míra pomoci se pohybuje na úrovni 0,3 % hrubého národního důchodu a při zachování současného trendu nebude dosaženo poměru 0,56% HND do roku 2010, jak se k tomu zavázaly země Evropské unie na konferenci v Dohá minulý rok. Kampaň Česko proti chudobě již dlouhou dobu upozorňuje na to, že Česká republika se stagnující rozvojovou spoluprací kolem 0,12 % HND je zatím od dosažení svých závazků v OSN i v rámci EU příliš daleko.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz