Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Sluneční elektrárna vařila první "solární kávu"

15.6.1999
PLZEŇ [Greenpeace]

Solární kávaMezinárodní ekologická organizace Greenpeace dnes v Plzni zahájila turné na podporu solární energie Solar Tour ´99. Při tiskové konferenci, jíž se účastnila i Miss ČR Helena Houdová, se podávala "solární káva", uvařená pomocí elektřiny vyráběné ze Slunce. Součástí aktivit Greenpeace je totiž i výstava o solární energii s největší fotovoltaickou elektrárnou v Čechách.

Solární káva"Vyrábět elektřinu ze Sluníčka a dodávat ji do sítě je technicky velice jednoduché," prohlásil při zahájení Solar Tour ´99 ing. Tomáš Nenička, koordinátor klimatické kampaně Greenpeace. "Takových solárních elektráren, jako je ta naše, funguje dnes ve světě už několik desítek tisíc. Solární energetika je odvětvím, kterému je v příštím století předpovídána fantastická budoucnost. Bude-li se solární průmysl vyvíjet současným tempem, může v roce 2020 kapacita takovýchto solárních elektráren dosáhnout 106 000 megawattů a vyrábět více elektřiny než 50 Temelínů dohromady."

Propagace čisté solární energie je součástí aktivit Greenpeace na ochranu klimatu. Solární energie a další obnovitelné zdroje jako například vodní a větrná energie totiž neprodukují oxid uhličitý a nepřispívají tak ke globálnímu oteplování.

"Solární energie je báječné řešení," prohlásil Nenička. "Fotovoltaické solární systémy neprodukují žádné škodlivé látky ani radioaktivní odpad, jsou zcela tiché, bezpečné a navíc i výtvarně krásné. Na zemský povrch přitom dopadá 10 000 krát více sluneční energie, než kolik naše civilizace v současné době spotřebovává."


Další informace:
tel.: 02/24 31 96 67
fax: 02/311 22 89
e-mail: vvasku@diala.greenpeace.org


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz