Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

4+4 dny v pohybu uvedou i divadelní dokument

27. 8. 2008 - PRAHA [Econnect]

V nezvyklém podzimním termínu, ale opět s odvážnou dramaturgií a řadou poutavých projektů se hlásí mezinárodní festival 4+4 dny v pohybu. Dvacítka představení, koncerty a odborné sympozium tentokrát proběhnou v divadlech Archa a Ponec a v holešovických postindustriálních prostorách La Fabrika a Hala ALTA 30, a to od 3. do 10. října.

„Jarní termíny jsme nestihli kvůli problémům s vyplácením kulturních grantů. Jsme nicméně rádi, že se podařilo přesunout všechny věhlasné umělce i pro podzim,“ říká Pavel Štorek, umělecký ředitel festivalu 4+4 dny v pohybu.

Z programu lze vyzdvihnout například belgický soubor BERLIN nebo britsko-německé těleso GOB SQUAD. Belgičané se 8. a 9. října představí v Divadle Archa s projektem Bonanza, jenž je vystavěn na platformě divadelního dokumentu (či dokumentárního divadla) a publikum se může těšit na téměř filmovou koláž ze života obyvatel zničeného hornického města ve Skalistých horách v USA. „Představení patřilo k vrcholům hlavního programu na IETM 2007 v Gentu,“ láká Pavel Štorek. GOB SQUAD pak reprezentují druhou linii letošní dramaturgie – multimediální projekty a vizuální zpracování aktuálních témat. Světoznámá umělecká skupina se tentokrát nechala inspirovat dílem Andyho Warhola a světovým pop artem. Kompletní program a další informace na www.ctyridny.cz. Předprodej vstupenek bude zahájen 10. září.

Festival každoročně nevšedním způsobem poukazuje na využití zajímavých prostor pražské architektury, industriálních budov a areálů, vytvořením multifunčních prostor na míru současnému umění. Oživování netradičních míst divadlem bylo vždy specifikem – a vlastně i mottem - festivalu. Z minulých ročníků zmiňme například prostory kanalizační čističky odpadních vod v Bubenči, tovární haly ČKD Karlín, bývalé cihelny v Šáreckém údolí, zimního stadionu HC Hvězda nebo loni prostory Národního zemědělského muzea.

V návaznosti na hlavní poslání festivalu se v rámci jeho programu uskuteční dvoudenní mezinárodní divadelní a architektonické sympozium s názvem „Umění v experimentálním, industriálním a netradičním prostoru“. Akce proběhne 9. a 10. října v bývalém továrním objektu ALTA HALA 30 a 23 v pražských Holešovicích.

Dramaturgie 13. ročníku se zaměřila především na evropské soubory, které se ve své tvorbě zabývají tzv. divadlem dokumentu a jak uvedeno vizuálním zpracováním aktuálních témat. Přehlídka přinese také multimediální představení a projekty využívající interakci s divákem. Festival letos představí vedle již jmenovaných tyto umělecké soubory a performery: IVANA MŰLLER (Německo/Nizozemí), MARTINE PISANI (Francie), AYDIN TEKER (Turecko), MAJA DELAK, MLADINSKO THEATRE a JANEŽ JANSA (Slovinsko) a CONSERVAS (Španělsko).

V rámci festivalu se uskuteční premiéra nového projektu jedné z nejvýraznějších osobností české taneční scény, choreografky PETRY HAUEROVÉ (laureátky Ceny Sazky). Diváci se tak mohou těšit na výjimečnou multimediální performance experimentující s laserovým světlem, zvukovými a dalšími světelnými efekty.

V rámci festivalu se uskuteční v industriálních prostorech holešovických hal site-specific projekt KORZÁRt, ve kterém se představí zástupci české a zahraniční performing art scény (divadlo, hudba, výtvarné umění, film). Z umělců jmenujme například divadlo HOME, ŽAN LOOSE, IRINA MUELLER (Německo) a ZOJA SMUTNÁ (Kanada).

Divácky úspěšná představení jsou v programu zařazena vícekrát. Diváci proto nemusí volit mezi dostupnými představeními vzhledem k přesunům mezi divadelními prostory. Program je sestaven tak, aby diváci měli možnost zhlédnout všechna představení.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz