Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Hnutí Duha: Vláda musí podporovat železniční dopravu

27. 8. 2008 - PRAHA [Econnect/Hnutí Duha]

Vláda musí podle Hnutí DUHA dostát svému slibu a vyššími investicemi pomoci, aby železnice byla schopna konkurovat silniční dopravě. Ministři budou dnes diskutovat o výdajích na dopravní projekty. Ekologická organizace prosazuje, aby poměr peněz na modernizaci tratí a silnice či dálnice byl alespoň jedna ku jedné.

„Je to začarovaný kruh. Někteří politici v dráze nevidí rychlou a pohodlnou dopravu. Ale ona jí ani nebude, dokud má zoufalý nedostatek peněz. Není divu, že na silnicích přibývá více a více kamionů, když jim ministři staví dopravní sítě přímo na míru. Vláda musí zajistit dobrou a rychlou železnici, aby se lidé mohli snadno dopravit z města do města a firmy mohly své zboží bez obav posílat vlakem. Pokud premiér Topolánek slibuje konkurenceschopnou železnici, musí být poměr investic alespoň jedna ku jedné,“ řekl Pavel Přibyl z Hnutí Duha.

Kabinet se ve svém programovém prohlášení zavázal, že „účinnou podporou veřejné dopravy zajistí její konkurenceschopnost vůči dopravě individuální“. Analýza, již nechalo zpracovat ministerstvo dopravy a kterou ministři zítra dostanou na stůl, potvrdila, že velká většina spojení mezi krajskými městy je mnohem rychlejší autem než vlakem. Přesto Státní fond dopravní infrastruktury dává na dálnice a silnice dvakrát více peněz než na modernizaci železnic.

Hnutí DUHA argumentuje, že pouze pokud vláda novými investicemi zajistí rychlejší a pohodlnější železnice, pomůže milionům cestujících a zároveň ubude hluku a výfukových plynů z kamionů.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz