Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V Libčicích se budou přimlouvat za Svatou zemi

30. 5. 2008 - LIBČICE NAD VLTAVOU [Econnect]

VII. ročník festivalu Tichý Hlas pro Svatou zemi již tradičně proběhne v Libčicích nad Vltavou v neděli 8. června. Slavnostní ekumenická bohoslužba zahájí festival ve 14 hodin v katolickém kostele. Bohoslužbu povedou zástupci Křesťanských církví i Židovských obcí: P. Petr M. Bubeníček, P. Vojtěch Eliáš, Mikoláš Vymětal, Dana Rotkovská, rabin Ronald Höffberg a rabin Michael Duschinski. Během bohoslužby zazní spirituály v podání skupiny Geshem.

"Srdečně Vás zveme na společné setkání duchovních, umělců i všech obyčejných lidí, kteří chtějí svým tichým hlasem přispět k pokoji ve Svaté zemi," uvádí organizátoři akce.

V 15 hodin začíná festivalový program na farní zahradě, kde vystoupí řada písničkářů a skupin (Vladimír Merta a Jana Lewitová, Slávek Klecandr, Karel Diepold, Máša Kubátová, skupina Klec a skupina Oyfen feldz, Dagmar Voňková – Andrtová). Během odpoledne proběhne také panelová diskuse „Židé dnes“, které se zúčastní PhDr. Leo Pavlát (ředitel Židovského muzea v Praze), Ing. Jiří Schneider (bývalý velvyslanec v Izraeli), JUDr. Tomáš Kraus (tajemník Federace židovských obcí, předseda SKŽ) a další; moderuje Mgr. Mikuláš Vymětal, Th.D.

Paralelně bude od 16:30 probíhat program v evangelickém kostele, kde, mimo hudební program, při kterém vystoupí vokální akapelový soubor GESHEM se svými spirituály, proběhne beseda „Jdi a nezapomínej“ s Mgr. Stanislavou Šimuniovou, národní koordinátorkou ASF a s dobrovolníky nejen o dobrovolnicé činnosti Aktion Sühnezeichen Friedensdienste. Během besedy bude zpívat Monika Žáková. Na závěr programu v Evangelickém kostele zazní „Eversmiling Liberty“ – rockové oratorium na motivy Judy Makabejského G. F. Händla pod vedením Libora Sládka.

V sále městského úřadu bude po celou dobu festivalu výstava fotografií Lukáše Poruby z cyklovýpravy do Izraele, nazvané „Cesta na jihovýchod“. S autorem fotografií se můžete setkat v 17 hodin. Festival pořádá Společnost křesťanů a Židů, Římskokatolická farnost Libčice, Evangelický sbor Libčice, Společenství sv. Ludmily a Město Libčice nad Vltavou.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz