Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Konopa podporuje iniciativu Konopí je lék

13. 5. 2008 - PRAHA [Econnect/Konopa]

Občanské sdružení Konopa zabývající se hospodářským využitím konopí (www.konopa.cz) se v souladu se svým posláním staví za požadavek dekriminalizace pěstování a přechovávání marihuany k terapeutickým (léčebným) účelům. Připojuje se tak k iniciativě Konopí je lék a k více než 1300 občanům, kteří se pod požadavek a návrh změny zákona doposud podepsali a nyní je v parlamentu projednáván v rámci druhého čtení Trestního zákoníku.

Sdružení Konopa, nezisková ekologická organizace, podporuje myšlenky a požadavky iniciativy Konopí je lék. Konopa se již deset let věnuje osvětové práci v oblasti využití konopí - tradiční kulturní olejnaté a přadné rostliny. Ta může nahradit mnoho neekologických surovin a materiálů v běžném životě i v průmyslu.

Využití konopí jako léku bylo v dějinách stejně běžné jako využití konopí např. pro šití oděvů. Pro léčebné účely však musí být použito konopí indické - marihuana, pro technické a průmyslové účely se dnes (v ČR od roku 1999) využívá konopí technické, které neobsahuje omamné THC. Technické konopí však bohužel nevykazuje tak pozitivní výsledky v oblasti léčení.

"Pacienti, kteří pro léčbu používají konopí, již nesmí být vystavováni hrozbě trestního stíhání. Musí jim být navráceno právo pěstovat si tuto léčivou bylinu a zajistit si tak svůj lék vlastními silami a to navzdory farmaceutickým firmám i protidrogovým orgánům," prohlásil předseda o. s. Konopa Michal Ruman.

Sdružení Konopa proto vítá iniciativu Konopí je lék, která sdružuje odborníky, známé osobnosti i veřejnost. Spatřuje v ní šanci na rehabilitaci konopí jako léku, za stanovení rozumných a lidských podmínek pro samoléčbu či léčbu druhých pomocí indického konopí.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz