Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Člověk v tísni vyhlašuje sbírku SOS Barma

5. 5. 2008 - PRAHA [Člověk v tísni / Econnect]

Společnost Člověk v tísni vyhlásila veřejnou sbírku na pomoc Barmě, jejíž jižní část v sobotu zdevastoval cyklon Nargis. Podle posledních informací si bouře vyžádala okolo čtyř tisíc obětí na životech, tisíce osob jsou pohřešovány a v nouzi a bez střechy nad hlavou a pitné vody se ocitly další statisíce lidí.

Prostředky ze sbírky budou využity na zajištění základních životních potřeb zasažených osob. Přispívat lze bankovním převodem na konto SOS Barma 836 836 836 /0300 u ČSOB.

Společnost současně uvolňuje 500 tisíc korun z vlastního humanitárního fondu Klubu přátel Člověka v tísni. „Do oblasti ve středu odletí náš pracovník se zkušenostmi z mise na Srí Lance, který prozkoumá situaci na místě, rozsah škod a oblasti, kde je pomoc nejvíce potřeba,“ uvedl Marek Štys, vedoucí humanitární sekce Člověka v tísni. Na základě informací z místa Člověk v tísni rozhodne o konkrétní pomoci v postižených regionech. S největší pravděpodobností se bude jednat o nákup a distribuci základních potravin, pitné vody a léků.

Cyklon postihl i hlavní město Rangún. V celé postižené oblasti jsou přerušeny dodávky elektřiny a pitné vody. I z toho důvodu je nyní těžké zjistit skutečný rozsah škod.

Společnost Člověk v tísni se zabývá situací v Barmě od poloviny 90. let, především realizuje projekty na podporu lidských práv a demokracie. Mimo jiné podporuje rodiny politických vězňů, pořádá stáže pro mladé barmské aktivisty v České republice a snaží se zvýšit povědomí české veřejnosti o aktuální situaci v Barmě.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz