Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Klimatické změny 'brzdí rozvoj chudých zemí'

20. 10. 2004
[BBC] -


Organizace zabývající se ochranou životního prostředí a rozvojem varují, že klimatické změny vážně omezují rozvoj hospodářství v chudých zemích. Podle zprávy by se i vinou globálního oteplování mohla dále prohlubovat propast mezi rozvojovými a bohatými zeměmi.

Hlavní autor zprávy, Andrew Simms z nadace New Economics upozorňuje, že globální oteplování má nejhorší dopad na nejchudší státy: "V oblastech na pobřeží a podél řek, kde žije mnoho lidí, budeme svědky rozsáhlých záplav. Zemědělství bude zásadně narušeno, takže lidé budou čím dál víc hladovět."

"Jen letos v létě, během dvou měsíců, dosáhly celkové škody v jedné z nejzranitelnějších zemí, Bangladéši, zhruba pěti procent jejího HDP," uvádí Simms.

Podle zprávy se kvůli změnám klimatu také zvýší počet lidí, kteří nebudou mít přístup k nezávadné vodě a s tím se rozšíří i nebezpečí nákaz, omezí se dostupnost potravin a až 150 milionů lidí bude kvůli životním podmínkám nuceno odejít z domova. Organizace pro ekologii a rozvoj vyzývají Západ, aby pomohl rozvojovým zemím přizpůsobit se klimatickým změnám.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
Informační partneři Zpravodajství ECN
-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz