Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Sdružení LORM otevřelo nové poradenské centrum pro hluchoslepé v Plzni

13. 2. 2008 - PLZEŇ [LORM]

Občanské sdružení LORM – Společnost pro hluchoslepé otevřelo v Plzni své další poradenské centrum. Sdružení LORM pomáhá lidem, kteří mají souběžné postižení zraku a sluchu různého stupně. Osoby s tímto handicapem i široká veřejnost si mohou přijít každé pondělí do poradenského centra pro informace o tomto postižení, pro rady z oblasti sociálního poradenství a pro pomoc ohledně výběru kompenzačních pomůcek. Sídlo Poradenského centra je v ulici Na Jíkalce 2, v blízkosti zastávky tram. č. 2 autobusové nádraží.

Centrum také slouží ke klubovým setkáním, pořádání přednášek a různých společenských akcí týkajících se problematiky hluchoslepoty. Kromě služeb v Poradenském centru může sociální pracovnice osobám s hluchoslepotou nabídnout individuální výuku vhodné komunikace nebo samostatné chůze s červenobílou holí v místě bydliště klienta nebo v roli průvodkyně a tlumočnice asistovat při jednání na úřadě či u lékaře. Kromě Plzně mohou hluchoslepí najít odbornou pomoc v Poradenských centrech o.s. LORM v Liberci, Praze, Brně, Ostravě, Olomouci a za nedlouho i v Jindřichově Hradci. Do ostatních regionů sociální pracovnice za klienty dojíždějí z nejbližší pobočky.

Od zimy do léta pořádá sdružení LORM mezi klienty velmi populární týdenní pobytové akce, 4x ročně vydává časopis Doteky a školí osobní asistenty pro osoby s hluchoslepotou v akreditovaném kurzu. Zájemci mohou navštívit webové stránky sdružení www.lorm.cz, kde např. najdou rozhovory se zajímavými osobnostmi z řad hluchoslepých, adresář organizací pro hluchoslepé, zrakově a sluchově postižené, on-line Odbornou knihovnu a celou řadu publikací ke stažení.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz