Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Iuridicum Remedium zve na benefici na podporu programu Big Brother Awards

30. 1. 2008 - PRAHA [Econnect/Iuridicum Remedium]

Sdružení Iuridicum Remedium srdečně zve na benefitní večírek na podporu programu Big Brother Awards, který se uskuteční ve čtvrtek 31. ledna od 20 hodin v klubu Cross. Na večírku zahrají kapely Bukkake Karaoke (HC,Trash), Anyway (post-hc) a Djs: Raveboy, Yukimura, Crome, Soundproof, Peeni Walli.

Iuridicum Remedium (IuRe) je nevládní nezisková organizace na ochranu lidských práv typu „watchdog“. Zaměřuje se na pokusy o plošné omezování práv občanů legislativní cestou i na konkrétní případy porušování lidských práv. Aktuální ohrožení lidských práv formují věcnou náplň činnosti IuRe na programové linie Sociální vyloučení, Lidská práva a technologie a Lidská práva a veřejná správa. Vyvíjí proto legislativní aktivity, poskytuje právní pomoc a šíří informace mezi odbornou právnickou i nejširší veřejnost.

Ceny Velkého bratra a další kampaně

V programu Lidská práva a technologie nyní běží velký osvětový projekt Ceny Velkého bratra (Big Brother Awards), který je zaměřen na ochranu soukromí před nadměrným slíděním úřadů a firem zejména pomocí nových technologií. V rámci programu zároveň vznikají odborné připomínky k relevantní legislativě.

Kromě toho se sdružení věnuje těmto kampaním:
Karta Pražana - Kampaň za lepší zabezpečení OpenCard z hlediska ochrany osobních údajů a snaze Magistrátu dát každému do kapsy dálkově čitelnou jmenovku
In-Karta ČD - Kampaň proti zrušení možnosti cestovat vlakem anonymně
SWIFT - Kampaň proti výměně údajů o finančních transakcích mezi společností SWIFT a vládou USA
Data Retention - Kampaň proti plošnému monitorování elektronické komunikace
PNR - Kampaň proti dohodě o předávání dat pasažérů aerolinií do USA

Chcete podpořit boj proti slídílům?

Nevládní organizace „watchdog“ typu shání peníze obtížně. Pokud považujete činnost sdružení za veřejnou službu prospěšnou i Vám, „předplaťte si ji“. Iuridicum Remedium uvítá jakoukoli podporu a kromě finanční pomoci ji vnímá jako motivaci pro další práci.

Možnosti podpory činnosti:

  • finančním příspěvkem – Je tak možné učinit na účet č. 14 6006 1001/2400 nebo složenkou na sídlo organizace. Rádi Vám vystavíme potvrzení pro daňové účely a můžete zvolit konkrétní projekt, na který chcete přispět.
  • věcným příspěvkem - Rádi se domluvíme na výpomoci materiální, které je stále třeba (kancelářská technika, kancelářské potřeby a spotřební materiál, prostory).
  • činností – Nabízíme možnost zajímavé práce pro dobrovolníky s i bez právního zaměření. Výpomoc je možná krátko- i dlouhodobá, rozmanitá a přínosná pro organizaci i dobrovolníka.

IuRe se zabývá nejen organizováním soutěže o největší slídily, ale i právní ochranou proti porušování soukromí. Pokud máte problém s neoprávněným zpracováním vašich osobních údajů nebo porušováním soukromí, kontaktujte sdružení telefonicky nebo emailem, to vám může poskytnout konzultaci vhodné obrany.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz