Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Cibelle je rozkročena mezi bossa novou a freak folkem

6. 12. 2007 - PRAHA [Econnect/Respect Music]

Brazilská, ale v Londýně žijící zpěvačka Cibelle vydává alba u prestižní belgické značky Ziriguiboom, pro kterou natáčí například Zuco 103 či Bebel Gilberto. Jednou nohou tedy stojí v brazilské bossa nově, ale zároveň je řazena k "divné nové Americe" či freak-folku. Její koncert se uskuteční v sobotu 8. prosince v Paláci Akropolis v rámci koncertního cyklu Respect Plus.

Na jejím posledním albu The Shine of Dried Electric Leaves hostuje Spleen, spolupracovník CocoRosie, i americký písničkář Devendra Banhart. Podobně jako CocoRosie, i Cibelle spojuje všetečnou hravost a kuriózní nástroje s elektronikou a odzbrojujícím naivismem. Doprovod ke skladbě Mad Man Song například spolu se Spleenem vystavěla jen z hlasů, zvuků lžiček, hrnečků, kostek cukru a kávy. Album ale přináší i čtyřicet let starou píseň brazilského hitmakera Caetana Velosa, London London, kterou Cibelle zpívá v duetu s Devendrou Banhartem.

Dalším hostem je Seu Jorge z Brazílie, na produkci se zpěvačkou spolupracoval ex-člen legendárních Nação Zumbi, všestranný Apollo Nove. Letos v únoru Cibelle vystoupila spolu s CocoRosie, Devendrou Banhartem a dalšími v newyorské Carnegie Hall na koncertě Welcome To Dreamland, který organizoval David Byrne, její video Green Grass shlédl za první 3 týdny na YouTube rekordní počet 315 000 diváků.

Cibelle debutovala jako hostující zpěvačka na albu surrealisticko-elektronických nahrávek Sao Paulo Confessions, které koncem 90. let vyprodukoval průkopnický vizionář Suba. Cibelle vystupuje se tříčlennou sestavou se dvěma kytarami a bicími, přičemž sama k doprovodu přispívá elektronickou manipulací se zvukem v reálném čase. Respektovaný britský hudební časopis Mojo její poslední album hodnotí slovy: "Zajímavější než Morcheeba a překvapivější než Beth Orton."

Vystoupení Cibelle se uskuteční v rámci přehlídky etnické hudby a world music Respect Plus v sobotu 8. prosince od 19:30 v Paláci Akropolis. Tento festival založil před desíti lety Borek Holeček z agentury Rachot ve spolupráci s týdeníkem Respekt jako odpověď na vlnu rasově motivovaného násilí v České republice.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz