Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Konference Forum 2000 je letos věnovaná svobodě a zodpovědnosti

8. 10. 2007 - PRAHA [Econnect/Forum 2000]

Včera v neděli začala v Praze již tradičně pod záštitou Václava Havla jedenáctá výroční konference Forum 2000. Jejím hlavním tématem bude svoboda a odpovědnost. Různé aspekty tohoto tématu budou diskutovány ve čtyřech tematických panelech věnovaných svobodě a odpovědnosti v politice, mezinárodním právu, médiích a podnikání. Konference potrvá až do středy 9. října.

Mezi pozvanými hosty je např. bývalá ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albrightová, hlavní zahraniční zpravodajka CNN Christiane Amanpourová, bývalý ministerský předseda Nového Zélandu a bývalý generální ředitel Světové obchodní organizace (WTO) Mike Moore, francouzský politolog Jacques Rupnik, aktivistka na obranu lidských práv a nositelka Nobelovy ceny míru Širín Ebadíová a další osobnosti.

Konference potrvá tři dny. Slavnostní zahájení se uskutečnilo v neděli 7. října večer v prostorách Pražské křižovatky (odsvěcený kostel sv. Anny na Starém Městě). Dnešní pracovní část se přesunula do Paláce Žofín, kde bude probíhat formou plenárního zasedání rozděleného do čtyř panelů.

V úterý 9. října se bude na Žofíně konat diskuze mezi významnými filozofy a představiteli různých náboženství v rámci každoročního projektu Fora 2000 Mezináboženský dialog. Téma kulatého stolu je Svoboda a odpovědnost z mezináboženského pohledu. Účastníci se budou také zabývat proměnami vztahu mezi „náboženským“ a „světským“ ve veřejné sféře dnešního světa. Nehrozí „kulturní válka“ mezi náboženským radikalismem a radikalismem sekulárním? Jak se v posledních letech proměňuje vztah mezi náboženstvím a politikou? Na co bychom měli být v budoucnu připraveni? Po skončení diskuse bude v kostele sv. Salvátora následovat mezináboženská meditace.

V průběhu konference bude současně probíhat řada doprovodných akcí – kulaté stoly, semináře, workshopy a výstavy. Mezi nimi i kulaté stoly s tématy: Mládež a radikalizace menšin v globálních městech a Ochrana vodních zdrojů na Středním východě – politika a alternativy financování.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz