Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Festival Struny podzimu podpoří konzervatoř Jana Deyla

20. 9. 2007 - PRAHA [Econnect / Struny podzimu]

Výstavu fotografií spojenou s benefiční aukcí, jejíž výtěžek poputuje do rukou pražské konzervatoře Jana Deyla, připravili pořadatelé festivalu Struny podzimu společně s aukčním domem Dorotheum, Galerií Louvre a finanční a investiční skupinou KKCG. Konzervatoř se věnuje hudebnímu vzdělání talentovaných zrakově postižených. Prostředky z aukce budou využity na výdaje spojené s účastí studentů v národních a mezinárodních soutěžích, v kurzech, na krátkodobých stážích, odborných konzultacích a studijních pobytech v zahraničí.

Pro tento účel byla vytvořena speciální edice signovaných fotografií nejprestižnějších festivalových osobností a projektů, například Magdaleny Kožené, Michaela Nymana, Ute Lemper nebo Ivy Bittové. Všechny fotografie pocházejí z dílny dvorní festivalové fotografky Petry Hajské a jsou vystavené v Galerii Louvre na Národní třídě od 11. září do 30. října 2007, kdy budou vydraženy po koncertě Nouba v Rudolfinu. Hostitelem slavnostní aukce je finanční a investiční skupina KKCG.

„Na projekt benefiční aukce se těšíme. Zásadní podíl na úspěchu uplynulých jedenácti ročníků má podpora, které se festivalu dostalo od partnerů a příznivců. Bude nám proto ctí, pokud se díky festivalovým aktivitám podaří získat prostředky na podporu vzdělávání v oblasti hudby,“ vysvětluje Dana Syrová, manažerka festivalu. Spolupořadateli festivalu jsou Národní divadlo, Národní muzeum, Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

Dražba bude uspořádána s odbornou pomocí společnosti Dorotheum, největšího aukčního domu u nás. Dorotheum je vůbec nejstarším, kontinuálně fungujícím aukčním domem na světě. Na území Čech působí již 15 let, kde pravidelně pořádá aukce uměleckých předmětů a starožitností, ve kterých jsou kromě jiného pravidelně nabízeny kvalitní kolekce mistrů české fotografie. Také benefičních aukcí se Dorotheum aktivně účastní pravidelně. „Dlouhodobě spolupracujeme s několika neziskovými organizacemi. Domníváme se totiž, že by se neměl dělat zásadní předěl mezi ziskovým a neziskovým sektorem. Naštěstí pro nás pro všechny se situace v naší zemi vyvíjí natolik příznivě, že se donátorství firem a jednotlivců snad stane běžným standardem,“ říká Mária Gálová, ředitelka české pobočky Dorothea.

Všechny fotografie mají stejnou vyvolávací cenu ve výši mezi 10.000 – 20.000 Kč. Již od 11. září si mohou zájemci fotografie prohlédnout nejen v Galerii Louvre na Národní třídě, ale samozřejmě i na internetových stránkách festivalu www.strunypodzimu.cz. Na této adrese je připraven i registrační formulář pro účast na aukci. Pořadatelé nabízejí zájemcům i možnost dražby po telefonu či formou písemných limitů.

Konzervatoř Jana Deyla a střední škola pro zrakově postižené v Praze nabízí studium v oborech hudba, zpěv a ladění klavíru. V oboru hudba se vyučuje hře na klavír, varhany, akordeon, kytaru, smyčcové a dechové nástroje. Studenti se učí hře na dva hudební nástroje (případně jeden hudební nástroj v kombinaci se zpěvem) a kromě toho všichni procházejí výukou hry na klavír. V oboru ladění klavíru se vyučují odborné teoretické i odborné dílenské předměty. Osudy absolventů školy, učitelů hudby, hudebníků i ladičů klavíru ukazují, že hudba je nevidomému i slabozrakému člověku beze zbytku přístupná a dává mu možnost životního naplnění a důstojné profese.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz