Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zákon o registrovaném partnerství má podporu osobností z kulturního a veřejného života

20. 9. 2004 - PRAHA [Econnect / Gay iniciativa]

Další petice požadující rovné podmínky pro páry osob stejného pohlaví směřuje k našim zákonodárcům. Svou podporu zákonu o registrovaném partnerství vyjádřilo k dnešnímu dni již 238 osobností veřejného života – v petici požadují, aby zákonodárci přijali aktuální verzi zákona o registrovaném partnerství. Tu bude Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR projednávat ve druhém čtení na nastávající schůzi.

"Vážení zákonodárci, svým podpisem vyjadřujeme podporu přijetí aktuálního poslaneckého návrhu zákona o registrovaném partnerství, který přibližuje faktické zrovnoprávnění soužití dvojic téhož pohlaví s ostatními. Česká republika se tímto krokem zařadí do stále početnějšího spektra demokratických zemí (Dánsko, Norsko, Švédsko, Finsko, Holandsko, Francie, Německo, Švýcarsko, Maďarsko a další), které tuto nebo obdobnou normu již zavedly do praxe," píše se v petici, kterou podpořila celá řada herců a hereček, režisérů, hudebníků, zpěváků i zpěvaček, redaktorů a dalších.

Petici dosud podepsali například Jiřina Bohdalová, Gabriela Osvaldová, Roman Vojtek, Jiří Korn i Karel Gott, z režisérů Vladimír Drza, Jiří Strach nebo Zdeněk Troška. Petici podepsal vedle dalších i fotograf Robert Vano a také prezident České lékařské komory David Rath.

Záměrem petice je upozornit na vzrůstající podporu nejen ve společnosti, kde se registrovanému partnerství dostává podle informací Gay iniciativy podpory u 70% lidí, ale i u významných osobností kulturně společenského života. "Aktuálně prezentovaná jména jsou výzvou pro další osobnosti, které se jistotně v průběhu schvalování zákona o registrovaném partnerství připojí," uvádí Gay iniciativa. Sdružení zároveň děkuje osobnostem, které se zapojily do propagace záměru prosadit aktuální znění návrhu zákona o registrovaném partnerství, především hercům Pavlu Vítkovi, Lumíru Olšovskému a moderátorovi Alešovi Cibulkovi.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz