Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ekorada na tento týden: Pocit čistoty a čistota není to samé

25. 7. 2007 - VLAŠIM [ČSOP Vlašim]

Rozumné a příznivé chování nás jako jednotlivců, ale i pracovníků úřadů a dalších institucí (knihoven, škol, spolků, …) šetří životní prostředí, pozitivně ovlivňuje naše okolí – občany, návštěvníky, firmy. Zároveň můžeme naší poptávkou zvýšit dostupnost výrobků příznivějších pro životní prostředí na trhu a znamená také úspory nákladů. Jak ale nakupovat, žít a pracovat šetrněji k životnímu prostředí? Kde hledat informace o vhodných výrobcích a produktech? Kam jít za inspirací pro opatření, které sníží zátěž životního prostředí? Tipy a nápady Vám přináší Ekorada na tento týden.

Modré vodopády a vonné gely či spreje přispívají k pocitu čistoty, ale ne k čistotě samotné. Toalety můžeme příjemně provonět i bez speciálních vůní na WC. Zápach nejlépe odstraníme dobrým větráním či několika kapkami přírodních vonných esencí na vhodném nosiči (např. vonné dřevěné kuličky, sáčky se sušenou levandulí nebo jinou aromatickou bylinou apod.).

Časté používání agresivních čistících prostředků může způsobovat potíže na biologických stupních čistíren odpadních vod. Používáním šetrnějších alternativ šetříme nejen vlastní čichové buňky, ale přispíváme i k hospodárnému a bezpečnému provozu čističek.

S použitím kalendáře Zelené úřadování, který pro rok 2007 vydala Síť ekologických poraden STEP, pro Vás ekoradu vybral Jan Urban, ekoporadce Podblanického ekocentra ČSOP Vlašim.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz