Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ekorada na tento týden: Není papír jako papír

19. 7. 2007 - VLAŠIM [ČSOP Vlašim]

-foto-
-foto-
Rozumné a příznivé chování nás jako jednotlivců, ale i pracovníků úřadů a dalších institucí (knihoven, škol, spolků, …) šetří životní prostředí, pozitivně ovlivňuje naše okolí – občany, návštěvníky, firmy. Zároveň můžeme naší poptávkou zvýšit dostupnost výrobků příznivějších pro životní prostředí na trhu a znamená také úspory nákladů. Jak ale nakupovat, žít a pracovat šetrněji k životnímu prostředí? Kde hledat informace o vhodných výrobcích a produktech? Kam jít za inspirací pro opatření, které sníží zátěž životního prostředí? Tipy a nápady Vám přináší Ekorada na tento týden.

Papír patří mezi nejběžnější materiály, které denně používáme. Rozumný spotřebitel dává zásadně přednost výrobkům z papíru recyklovaného, vyrobeného ze sběrového papíru – jde hlavně o obálky, pořadače, archivační desky, hygienický papír a další běžné výrobky. Užíváním recyklovaného papíru šetříme nejen lesy, ale třeba i vodu – jedna tuna sběrového papíru nahradí surovinu až ze 17 stromů a při výrobě „recykláku“ se spotřebuje pětkrát méně vody, než na nový bílý papír.

Recyklovaný papír je pěkný i při použití na tisk propagačních materiálů – vizitek, novoročenek a přání, v zaměstnání třeba na informační letáky, zpravodaje či publikace. Jsme-li státní či obecní úředníci, dáváme použitím recyklovaného papíru jednak občanům najevo, že si vážíme životního prostředí, jednak nepřímo ovlivňujeme i jednání jich samotných.

S použitím kalendáře Zelené úřadování, který pro rok 2007 vydala Síť ekologických poraden STEP, pro Vás ekoradu vybral Jan Urban, ekoporadce Podblanického ekocentra ČSOP Vlašim.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz