Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Sportovci podpoří očkování pro děti z rozvojových zemí

18. 6. 2007 - PRAHA [Radio Praha / Econnect]

-foto-
-foto-
Někteří čeští sportovci podpoří projekt Dětského fondu OSN (UNICEF) zaměřený na očkování dětí z nejchudších rozvojových zemí. Sportovci v čele s hokejistou Patrikem Eliášem si zahrají volejbal proti návštěvníkům pražských Žlutých lázní, připravena je i hudba a tanec v afrických rytmech.

Výtěžek charitativní akce Hurá léto!, která se koná 23. června, poputuje právě na očkovací programy proti tuberkulóze, spalničkám, tetanu, černému kašli, záškrtu a dětské obrně. Informovala o tom ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba.

"Je to o tom, abychom se u toho pobavili a získali co nejvíc peněz pro UNICEF," uvedl vyslanec dobré vůle UNICEF Patrik Eliáš. "Už pár let žiju v Americe, tam je charitativní činnost součástí života pro ty, kteří měli to štěstí a jsou zdraví a mají dobrý životní styl. Je potřeba, aby se pomáhalo těm, kteří mají menší štěstí," řekl.

"Najít vyslance, člověka, který má o UNICEF zájem, není úplně jednoduché," řekla Gomba. Organizace by ráda řady posílila o další osobnost, kdo jí bude, se ovšem podle ředitelky ještě neví.

UNICEF (Dětský fond OSN) je hlavní světovou organizací, která se zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje. Pracuje s místními komunitami i vládami ve 157 zemích světa, aby těm nejpotřebnějším poskytl okamžitou humanitární pomoc i dlouhodobý rozvoj v oblastech zdravotní péče, vzdělání a ochrany dětí.

Celosvětová působnost fondu umožňuje široce využít znalostí a zkušeností spojených s pomocí dětem. 85 % všech pracovníků UNICEF pracuje přímo v oblastech, kam pomoc směřuje - stálá přítomnost v místech pomoci tak umožňuje okamžitě zasáhnout v případě potřeby.

Programy UNICEF, zaměřené na očkování, přístup k nezávadné vodě, lepší výživu a hygienu, boj s HIV/AIDS (včetně pomoci sirotkům AIDS), vzdělávání, ochranu dětí a podobně pomáhají každým rokem přežít milionům dětí a dávají jim šanci na lepší budoucnost. !Jen programy očkování zachrání ročně více než 3 miliony dětských životů, i když téměř stejný počet dětí na nemoci, kterým se dá očkováním předcházet, stále ještě umírá," uvádí UNICEF. V nejohroženějším věkovém období prvních pěti let života každoročně ve světě umírá více než 10 milionů dětí.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Informační partneři Zpravodajství ECN

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz