Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Kvůli Tiché a Koprové dolině podal VLK stížnost k Ústavnímu soudu

15. 6. 2007 - BRATISLAVA [Econnect / Changenet / Lesoochranárske zoskupenie VLK]

-Foto www.ticha.sk-
-Foto www.ticha.sk-
Lesoochranárske zoskupenie VLK podalo v souvislosti s těžbou kalamitního dřeva v Tatranském národním parku v těchto dnech stížnost k Ústavnímu soudu, která směřuje proti Obvodnímu lesnímu úřadu v Popradu. Zároveň sdružení podalo dvě trestní oznámení kvůli správním řízením v této kauze.

VLK žaluje porušení práva podla čl. 46 na možnost konat před jiným orgánem než soudem nebo před soudem, porušení práva na zdravé životní prostředí a porušení práva moci podrobit přezkoumání rozhodnutí orgánů v otázkce životního prostředí. OBvodní lesní úřad rozhodl ve věci těžby kalamitního dřeva v Tiché a Koprové dolině totiž bez toho, že by proběhli správní řízení o souhlasech a výjimkách ze zákona o ochraně přírody a krajiny a tím odepřel sdružení VLK právo na účast v řízení o těchto rozhodnutích a v případě potřeby podat proti nim i žalobu na přezkoumání tohoto rozhodnutí soudem.

Zároveň VLK podal dvě tresní oznámení na neznámého pachatele kvůli vydání rozhodnutí Obvodního lesního úřadu v Popradu a vydání stanoviska Krajského úřadu životního prostředí v Prešově. Obě oznámení se týkají těžby kalemitního dřeva v národních přírodních rezervacích (NPR) Tichá a Koprová dolina.

První trestní oznámení bylo podáno kvůli podezření ze spáchání trestního činu, ke kterému došlo tím, že zaměstnanec konající jménem Obvodního lesního úřadu v Popradu vydal rozhodnutí, kterým byly dotčeny zájmy ochrany přírody a krajiny bez toho, že by mu byly doručeny rozhodnutí o souhlasu podle zákona o ochraně přírody a krajiny.

Zároveň podal VLK trestní oznámení na neznámého pachatele pro trestný čin zneužití pravomoce veřejného činitele způsobené vydáním odborného stanoviska KÚŽP v Prešově ze dne 10. dubna 2007 o tom, že při těžbě kalamitního dřeva v NPR Tichá a Koprová dolina nejde o činnost, která je předmětem posouzení vlyvů na životní prostředí. Krajský úřad životního prostředí v Prešově tímto stanoviskem, podle názoru VLKa, zasáhl do jeho práv jako představitele zainteresované veřejnosti.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz