Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Češi v New Yorku šijí panenky pro UNICEF na pomoc očkování dětí

27. 3. 2007 - PRAHA [Radio Praha / Econnect]

Češi v New Yorku se vrhli na šití panenek, za něž hodlají získat prostředky na očkování dětí v chudých zemích. Organizátoři z České národní budovy chtějí s pomocí svých přátel a partnerů vytvořit kolekci panenek pro český výbor Dětského fondu OSN UNICEF.

Projekt je znám v řadě zemí Evropy, ale do USA, kde sídlí jeho ústředí, zatím nepronikl. "Česká národní budova v New Yorku se tak stane jediným místem ve Spojených státech, kde bude možné zatím panenky zakoupit," řekla její ředitelka Gita Fuchsová.

V národní budově se už sešlo několik nadšenců nad odstřižky látek a pestrobarevnými bavlnkami, aby vyrobili první příspěvky do kolekce. K šicímu stroji usedli i český velvyslanec při OSN Martin Palouš, předseda krajanského spolku BBLA Joseph Balaz či český katolický farář Antonín Kocurek. Panenky šijí čeští diplomaté a zaměstnanci Českého centra, ale také například rodiče a děti z české školy v newyorské čtvrti Astoria.

Kolekce panenek bude širší veřejnosti představena 12. dubna v národní budově při zahájení výstavy české módní návrhářky Liběny Rochové, která UNICEF podpořila už svojí loni otevřenou expozicí v pražském Museu Kampa. Uznávaná designérka připraví pro newyorskou prezentaci deset vlastních panenek, které budou mít na sobě kopie jejích modelů.

Projekt Českého výboru pro UNICEF Panenka - "Adoptuj panenku a zachráníš dítě" - je zaměřen na podporu očkovacích programů UNICEF, jejichž zásluhou se každoročně podaří v rozvojových zemích zachránit před smrtí z důvodu dětských smrtelných chorob téměř 3 miliony dětí do 5 let věku. "Záchrana 3 milionů dětí ročně znamená obrovský úspěch, a to nejen činnosti UNICEF, ale i jeho příznivců z celého světa, bez jejichž finančních darů a příspěvků by nebylo možné očkovací programy uskutečňovat. Toto společné úsilí UNICEF a široké veřejnosti je však zapotřebí ještě zdvojnásobit, protože zmíněné 3 miliony zachráněných dětí tvoří přibližně polovinu všech dětí, které je třeba ročně očkováním imunizovat," uvádějí autoři projektu.

Projektu je možné přispět buď tvorbou panenky podle připraveného střihu, anebo nákupem - "adopcí" zhotovené panenky za částku 600 Kč, což je suma potřebná k očkování jednoho dítěte v rozvojových zemích proti šesti smrtelným dětským chorobám - spalničkám, záškrtu, černému kašli, tetanu, tuberkulóze a dětské obrně. Panenku je možné koupit celoročně v pražských prodejnách UNICEF či na webových stránkách www.unicef.cz.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:

27. 8. 2007

Související odkazy

Informační partneři Zpravodajství ECN

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz