Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Pečení pro děti: kdo pomůže, pomůže dvakrát

22. 3. 2007 - PRAHA [Econnect / Rett-Community]

Jako každou první sobotu v měsíci, tak se i první sobotu v dubnu pasáží Myslbek na Praze 1 rozvoní sladká vůně lidské solidarity spjatá s benefiční akcí Pečení pro děti. "Chceme vás všechny co nejsrdečněji pozvat na koblížky, loupáčky, šátečky a další úžasné pečivo, které vám bude jistě chutnat více než obvykle," uvedl Milan Horčic, předseda sdružení Rett Community, které pomáhá rodinám dívek postižených Rettovým syndromem.

Svou účastí a zakoupením pečiva za dobrovolnou cenu lidé opět mohou pomoci dětem, které jsou v nelehké životní situaci, a zároveň získat soukromý recept na pečivo od známé osobnosti, která bude pomáhat při prodeji pečiva. Tentokrát výtěžek benefice získá občanské sdružení rodičů a přátel dívek postižených Rettovým syndromem – Rett Community.

Výtěžek bude navíc zdvojnásoben nadací Divoké husy, která se rozhodla podpořit právě toto pečení. "Každý váš dar bude tedy znásoben a pomůže tak dobré věci hned dvakrát. Přijďte na skvělou svačinu; děkujeme a těšíme se na vás," říká Milan Horčic.

Rettův syndrom je neurologická porucha objevující se téměř výhradně u žen, ale která se může vzácně vyskytnout i u mužů. Nachází se v rozmanitých světoznámých rasových a etnických skupinách. Dítě s Rettovým syndromem nejdříve ztrácí komunikační dovednosti a cílevědomou aktivitu rukou, zanedlouho se objeví stereotypní pohyby rukou, narušení chůze a držení těla, zpomalení růstu hlavy. Při probouzení se mohou vyskytovat záchvaty a dechové anomálie.

Nejzákladnější a těžce hendikepující aspekt Rettova syndromu je apraxie-neschopnost programovat tělo k vykonání účelných pohybů. Může narušovat každou tělesnou činnost, u které je nutný upřený pohled a řeč. Nedávný objev několika mutací na genu MECP2 na chromosomu X potvrdil genetický základ Rettova syndromu.

Občanské sdružení Rett-Community je nezisková organizace, která vznikla z iniciativy rodičů a přátel dívek s Rettovým syndromem. Snaha dozvědět se o onemocnění co nejvíce a seznámit se se stejně postiženými rodinami byly hlavní motivací k založení sdružení, jehož smyslem je pomoc rodinám a dětem s těžkým psychickým a fyzickým postižením v oblastech péče, vzdělávání a integrace do společnosti a tím i aktivně ovlivnit kvalitu života takto postižených rodin.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz