Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Naděje pokračuje v pomoci lidem v obtížné životní situaci

22. 1. 2007 - PRAHA [Econnect / Naděje]

Celkem ve 26 782 případech lidí bez domova či v jiné nepříznivé situaci pomohlo v loňském roce sdružení Naděje v rámci svého Integračního programu. Stalo se tak díky podpoře Evropského sociálního fondu, prostřednictvím kterého jsou od ledna 2006 financovány některé ze služeb Integračního programu Naděje. "Jedná se o zajištění činnosti nízkoprahových denních centrech, azylových domů a terénních programů v Praze, Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Litoměřicích. Projekt pokračuje i v roce 2007," uvedl Jan Kadlec z Naděje.

Cílem projektu Integrační program je podpora klientů při získání zaměstnání, vytvoření podmínek pro jeho udržení a zvýšení úrovně poskytovaných sociálních služeb ve smyslu Standardů kvality sociálních služeb. V rámci tohoto cíle je zajištěn rozvoj individuální práce s uživatelem, aktivizace schopností uživatele zařadit se na trh práce a zajištění potřebného zázemí pro udržení zaměstnání.

V rámci terénních programů je zajišťován první kontakt s klienty přímo v prostředí, kde se pohybují nebo přežívají – ať už jsou to veřejná prostranství, neudržované objekty nebo křoví. Zde je jim nabídnuta potravinová pomoc a základní informace o dostupnosti sociální pomoci – především v nízkoprahových denních centrech.

Nízkoprahová denní centra nabízejí komplexní soubor služeb zajišťující základní životní potřeby, jakými jsou hygiena, strava, ošacení nebo ošetření. Kromě toho centra poskytují sociální a pracovní poradenství, psychologickou pomoc a zprostředkování, respektive informace o dostupnosti azylového nebo komerčního ubytování. "Azylové ubytování je zajišťováno v rámci azylových domů, kde je vedle potřebného zázemí i dále rozvíjena individuální sociální práce vedoucí k trvalejšímu řešení nepříznivé situace klientů," upřesňuje Jan Kadlec.

Předpokládaným výsledkem je podpora při stabilizaci nepříznivé situace, nalezení a udržení zaměstnání, navázání kontaktu s rodinou, přáteli a okolním prostředím, nalezení vhodného bydlení a osamostatnění od služeb charitativní organizace.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz