Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí nabízí Člověk v tísni doučování

3. 1. 2007 - PRAHA [Econnect / Člověk v tísni]

Doučování dětí pocházejících ze sociálně vyloučených lokalit v Česku nabízí nový vzdělávací projekt Programů sociální integrace společnosti Člověk v tísni. Tato služba je v současné době nabízena sociálně znevýhodněným rodinám s dětmi ve školním věku žijícím v Praze, Kladně, Libčicích nad Vltavou, Plzni, Ústí nad Labem, Bílině, Chomutově a Sokolově. Doučování probíhá minimálně jednou týdně přímo v rodině dítěte a zajišťují jej vyškolení dobrovolníci z řad středoškolských a vysokoškolských studentů.

Programy sociální integrace, v rámci kterých vzdělávací projekt probíhá, fungují od roku 1999. Tehdy začaly poskytovat služby terénní sociální práce - ještě pod názvem Terénní programy. Postupně se zvětšuje počet měst, ve kterých působí. Zaměřují se především na poskytování služeb v severních a středních Čechách včetně Prahy.

Tato místa patří regionálně - ještě společně se severní Moravou - k nejvíce postiženým tzv. novou chudobou. Žije v nich nejvíce lidí ohrožených sociálním vyloučeným, je v nich nejvíce chudinských lokalit obydlených dlouhodobě nezaměstnanými lidmi závislými na sociálních dávkách, často Romy.

Programy sociální integrace v současné době působí ve více jak dvou desítkách lokalit České republiky a kromě přímé terénní sociální práce zde poskytují řadu dalších sociálně integračních služeb. Stávající pracovní tým čítá více než stovku lidí - především terénních sociálních pracovníků, jejich koordinátorů, pracovních poradců, vzdělavatelů, právníků a dalších pracovníků, kteří v Česku pomáhají obcím při zavádění odpovídajících sociálně integračních politik.

Škála činností Programů sociální integrace je široká. Provozují přímou terénní sociální práci, právní poradenství, patnáct kontaktních center v Česku, ale také nízkoprahová centra a mimoškolní vzdělávání. Nabízejí také pracovní poradenství a management pracovních příležitostí.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz