Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Kurs naučí, jak radit na internetu

23. 8. 2004 - BRNO [Econnect]

Jak nejlépe pomoci na "linkách důvěry" na internetu? Jaké jsou možnosti – a jaká jsou rizika? To zájemcům přiblíží výcvikový kurs internetového poradenství, který připravuje sdružení Modrá linka. Akreditovaný dvacetihodinový kurs pro pracovníky v pomáhajících profesích začne v říjnu, sdružení však již nyní vybízí zájemce o kurs, aby se přihlásili – ať už jednotlivci, anebo týmy.

Výcvik, akreditovaný Českou asociací pracovníků linek důvěry, se bude konat v Brně a bude rozložen do tří dnů intenzivního programu. Výcvik se zaměří na techniku práce při poskytování služby internetového poradenství, kromě toho se bude věnovat také možnostem, hranicím a rizikům této služby, postavení pracovníka v tomto poradenském procesu a návaznosti na další služby. Chybět nebude ani praktický nácvik poskytování služby internetového poradenství nebo téma technického zabezpečení služby.

"Frekventant kurzu bude schopen poskytovat službu internetového poradenství ve svém týmu na pracovišti," uvádí sdružení Modrá linka. Výcvik je určen především pracovníkům linek důvěry nebo jiných pracovišť, které s klienty pracují a komunikují prostřednictvím internetu, ale také všem dalším, kteří se o tuto službu zajímají. Zúčastnit se mohou jednotlivci nebo celé týmy a počet účastníků bude přizpůsoben tomu, aby se lektoři mohli co nejvíce věnovat každému z frekventantů.

"Svoji účast ve výcviku si můžete zajistit vyplněním formuláře, na jehož základě budeme o vás vědět a s aktuálními informacemi vás budeme kontaktovat. Pokud bude o tento běh výcviku větší zájem, než je jeho kapacita, automaticky vás zařadíme jako zájemce do dalšího běhu výcviku," vyzývá zájemce Modrá linka. Podrobné informace včetně přihlášky jsou k dispozici na stránkách sdružení na adrese www.modralinka.cz, případně je možno je získat prostřednictvím e-mailu Poradenského a vzdělávacího centra Modré linky centrum@modralinka.cz.


Jana Sobotková

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

Jana Sobotková

Autorka je redaktorkou Econnectu pro lidská práva, sociální oblast a gender.

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz