Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dárcovskou SMS na konto Tříkrálové sbírky 2007 je možné zaslat již nyní

22. 12. 2006 - PRAHA [Econnect/ČKC]

Na konto charitní Tříkrálové sbírky lze přispět již nyní formou dárcovské SMS. Zpráva má formát DMS KOLEDA a odesílá se na číslo 87777 a je již v provozu. Oproti původně zamýšlenému termínu k počátku příštího roku se podařilo dosáhnout spuštění již v těchto dnech.

DMS KOLEDA je letošní novinkou v jinak již tradiční Tříkrálové sbírce. Sbírka i nadále zůstane doménou tříkrálových koledníčků, kteří s pokladničkou opatřenou logem Charity, budou v prvních lednových týdnech koledovat ve prospěch charitních projektů na pomoc lidem v nouzi u nás i v zahraničí.

Jinou možností je přispět prostřednictvím bankomatů České spořitelny, ze kterých budou moci lidé přímo zasílat dar do Tříkrálové sbírky, podobně, jako mohou např. dobíjet svůj telefonní kredit. Tříkrálovou sbírku totiž již tradičně podporuje Nadace České spořitelny.

„Sdružení Česká katolická charita je jeden z nejdlouhodobějších a nejvýznamnějších partnerů Nadace České spořitelny. Široká škála projektů, kterou sdružení realizuje, odpovídá základním oblastem, kterým se nadace věnuje. Jedná se hlavně o podporu seniorů, drogově závislých a postižených,“ vysvětluje Jarmila Plachá, předsedkyně správní rady nadace.

Na konto Tříkrálové sbírky lze přispět také bankovním převodem nebo poštovní poukázkou na nově otevřené konto 33001122/0800 u České spořitelny. Jednotlivci či firmy, jež přispějí na konto a vyžádají si o tom potvrzení nebo darovací smlouvu, mají možnost si dar odečíst z daňového základu.

Charitní Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí u nás - v celostátním měřítku uskuteční v lednu 2007 již posedmé. Výtěžek sbírky je určen především na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Nejméně desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.

V roce 2006 do ulic obcí a měst vyšlo více než 12 tisíc kolednických skupinek a výnos sbírky činil 54,676 milionů korun. Také letos se na cestu chystá víc než 30 tisíc koledníků.

Tradiční koleda bude probíhat podle již standardních pravidel. Na úvod požehnají koledníkům v jednotlivých diecézích biskupové a kněží. Vedoucím skupinky musí být dospělá osoba, vybavená průkazem koledníka. Skupinka chodí od domu k domu nebo koleduje v ulicích, nosí lidem radostnou zvěst vánočních svátků, obdarovává je drobnou pozorností. Současně koledníci prosí o finanční příspěvek do úředně zapečetěné válcovité kasičky, opatřené charitním logem.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz