Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

České firmy mohou soutěžit v uplatňování rovných příležitostí

16. 8. 2004 - PRAHA [Radio Praha]

České firmy se budou moci zúčastnit soutěže, která ocení podniky uplatňující rovné příležitosti pro práci žen a mužů. Vítěz nultého ročníku bude vyhlášen v listopadu. Na páteční tiskové konferenci to oznámila Linda Sokačová, vedoucí projektu Gender Studies, který soutěž za podpory ministerstva průmyslu a obchodu a v součinnosti s agenturou CzechInvest organizuje. Společnosti budou muset odpovědět do konce září na otázky Gender Studies.

Informace k soutěži jsou k dispozici na internetové adrese www.feminismus.cz. Soutěž by se měla podle Sokačové stát do budoucna jedním z nástrojů k prosazování rovných příležitostí pro ženy a muže. "V této aktivitě chceme pokračovat i v budoucnu," dodala.

Účast v soutěži by měla přinést firmám prospěch. Společnost tím získá označení, že nediskriminuje ženy, což v zahraničí znamená prestiž, upozornila Sokačová. "Umím si představit, že jedním z hlavních kritérií investičních podmínek by mohlo být naplňování rovných příležitostí," podotkla poradkyně ministra průmyslu a obchodu Běla Hajná.

Inspirací soutěže, která je podpořena z programu EU Phare, se staly podobné aktivity v zahraničí. Tam si firmy takového titulu vysoce cení nejen kvůli vztahům s veřejností, ale i protože se s tímto označením mohou stát přitažlivými zaměstnavateli pro špičkové odborníky. "Ne všechny tyto firmy ale rovné příležitosti pak prosazují i v ČR," poznamenala Sokačová.

Nejpálivějšími problémy v oblasti rovných příležitostí jsou podle předsedkyně výboru Českomoravské konfederace odborových svazů pro rovné příležitosti žen a mužů Dany Machátové odměňování, segregace na trhu práce, možnosti slaďování profesního a rodinného života či nedostatečné zastoupení žen ve vedoucích pozicích v pracovním, politickém i veřejném životě.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Informační partneři Zpravodajství ECN

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz