Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Plán s dvěma stovkami přehrad byl stažen

19. 12. 2006 - PRAHA [Stop přehradě]

Ministerstvo zemědělství dnes oficiálně informovalo o dohodě, kterou uzavřela ministryně Vicenová a ministr životního prostředí Kalaš. Společně stahují návrh Plánu hlavních povodí, který obsahuje kontroverzní seznam dvou stovek přehrad, a vládě jej předloží až po zásadním přepracování. Organizátoři otevřeného dopisu vládě a iniciativy „Stop přehradě“ tento krok vítají a považují jej za zásadní úspěch svého dosavadního úsilí.

Ministryně Vicenová tak dala na stanoviska řady renomovaných odborníků a akademiků, kteří vytýkali plánu povodí nevyváženost. Proti kontroverznímu návrhu na rezervování lokalit pro dvě stovky nových přehrad se také vyslovili starostové více než padesáti měst a obcí i zástupci mnoha organizací a spolků. Kromě věcných důvodů s nimi totiž nikdo záměr nekonzultoval a dokonce je o něm neinformoval, a to i přesto, že by připravované schválení Plánu hlavních povodí ve vládě mělo pro stovky obcí vážné negativní dopady.

„Plán povodí má v nové verzi klást větší důraz na přírodě blízká opatření, vypadne z něj seznam závazných lokalit pro chystané přehrady a bude podrobně projednáván spolu se starosty na úrovni krajů. To jsou přesně věci, které jsme marně žádali už od letošního jara. Jsme rádi, že nakonec zvítězil rozum, i když to bylo opravdu na poslední chvíli,“ komentuje rozhodnutí resortů zemědělství a životního prostředí Jan Beránek, mluvčí iniciativy Stop přehradě.

„Je to velké vítězství. Chtěl bych především poděkovat všem starostům a občanům, kteří nezůstali lhostejní, dali najevo svůj nesouhlas a podpořili naše aktivity. Je vidět, že být aktivní se vyplácí. Zároveň bych rád upozornil, že jsme sice vyhráli jsme rozhodující bitvu, ale příprava plánů povodí pokračuje. I vzhledem k nestabilitě vlády bude potřeba situaci dál sledovat a zejména se zapojit do přípravy plánů povodí na úrovni krajů, která bude probíhat do roku 2009,“ dodává Beránek.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz