Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V Otrokovicích se chystá vánoční jarmark

1. 12. 2006 - OTROKOVICE [Econnect / Naděje]

Klienti a pracovníci domova pro zdravotně postižené Naděje v Otrokovicích připravují společně na čtvrtek 7. prosince od 12 do 18 hodin tradiční Vánoční jarmark. Kromě drobných vánočních dárečků a adventní výzdoby chtějí veřejnosti přinést dobrou náladu a milou předvánoční atmosféru. Návštěvníci si budou moci zakoupit ruční výrobky klientů, jako jsou vánoční přáníčka, adventní věnečky, aranžované suché květinové vazby, svícny, keramiku, batikovaná a malovaná trička, výrobky z hedvábí, ozdoby na stromeček a řadu dalších milých drobností.

"Velkým lákadlem bude jako obvykle sladké občerstvení v podobě voňavého cukroví, tradičních vánočních nápojů. Zpestřením bude ochutnávka specialit z grilu a voňavých pečených jablíček," říká Radka Jurečková z občanského sdružení Naděje. Akci opět podpořila Nadace Terezy Maxové z programu Make a Connection a Ministerstvo kultury.

Výtěžek z celého odpoledne bude věnován na přípravu vánočních svátků, dárečky a sladké potěšení pro klienty, trávící tento čas v domově. "Rádi bychom zpříjemnili závěr roku všem, kteří nemají možnost být se svými rodinami," uvádějí pořadatelé.

Domov nabízí dětem a mládeži převážně s těžkým stupněm mentálního postižení, často v kombinaci s dalšími vadami - epilepsií, slepotou, tělesnými vadami - celoroční trvalé bydlení, stravování a další služby. Naděje přitom klade důraz na individuální péči o každého jednotlivce, každý je zapojen podle možností do vzdělávacího procesu s cílem nalézt a mobilizovat jeho schopnosti, a tak pod vedením zkušených vychovatelů a pečovatelů vykazují rozvoj své osobnosti i děti dříve považované za nevzdělatelné. Pro rozvoj tělesných schopností, rehabilitaci i rekreaci je Domov vybaven tělocvičnou, místností pro muzikoterapii, bazénky a dalšími možnostmi pro hry malých obyvatel.

Cílem občanského sdružení Naděje je vybudování a provozování sítě služeb lidem v nouzi na křesťanských principech. Ve svých zařízeních i mimo ně poskytuje Naděje jako svou hlavní činnost pomoc duchovní, morální, sociální, zdravotní, lékařskou, hygienickou, stravovací, ubytovací, hmotnou, právní, poradenskou, osvětovou, vzdělávací i výchovnou, včetně doplňkových služeb. Své služby zaměřuje zejména na lidi osamělé, zdravotně postižené, společensky vyloučené nebo jinak znevýhodněné.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz