Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Rada postižených vyzývá poslance, aby přesunuli peníze na služby

6. 11. 2006
[Radio Praha / NRZP] -


Národní rada zdravotně postižených vyzvala poslance, aby při projednávání státního rozpočtu zajis-tili peníze na nový zákon o sociálních službách. Jinak hrozí snížení dostupnosti služeb a zhoršení péče o potřebné. Zákon začne platit v lednu a podle rady na fungování nového systému služeb chybí asi tři miliardy korun.

Handicapovaní a další potřební budou dostávat příspěvek na péči přímo. Sami se pak rozhodnou, jakou službu si zaplatí a zda se o ně postará ústav, stacionář, asistent či rodina.

Předseda rady postižených Václav Krása již dříve uvedl, že příspěvky pokryjí asi polovinu nákladů poskytovatelů služeb. Druhou půlku by měly srovnat dotace. Podle Krásy jednotlivá zařízení a or-ganizace žádaly pro příští rok o celkem 9,3 miliardy korun. Rozpočet zatím počítá se čtyřmi miliar-dami. Odstupující ministr práce Petr Nečas (ODS) již dříve ČTK řekl, že s přesunem peněz v roz-počtu svého ministerstva počítá.

Národní rada zdravotně postižených v České republice funguje už od roku 2000. Důvodem vzniku byla snaha o nalezení co nejefektivnějšího způsobu spolupráce organizací zdravotně postižených v rámci ČR – cílem činnosti rady je obhajoba, prosazování a naplňování zájmů a potřeb zdravotně postižených v součinnosti s orgány státní správy a samosprávy i mezinárodními institucemi.

Rada je hlavním poradním orgánem Vládního výboru pro zdravotně postižené občany a zastupuje občany se zdravotním postižením v dalších významných organizacích, jako je například Svaz měst a obcí ČR. Je rovněž členem mezinárodních organizací Disabled Peoples' International, Rehabili-tation International a European Disability Forum.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz