Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Díky letošnímu výtěžku sbírky budou v Etiopii stát nové české školy

2. 11. 2006 - PRAHA [Člověk v tísni / Econnect]

Letos se na sbírku Postavme školu v Africe podařilo v českých ulicích vybrat 1 850 000 korun. To je o celého čtvrt milionu více, než Člověk v tísni společně s českými skauty v tomto období vybral v loňském roce. Z výtěžku třetího ročníku sbírky, který se konal ve dnech 10. až 12. října, tak budou v Etiopii postaveny až tři další školy, které se přidají ke třem stávajícím.

"Chtěli bychom poděkovat všem, kteří letos přispěli a umožnili tak dalším etiopským dětem získat vzdělání a šanci do budoucna," říká Jiří Plecitý, vedoucí mise v Etiopii. V této sedmdesátimilionové zemi se ve třídách běžných škol často tísní kolem sta žáků, do školy nemůže chodit více než třetina etiopských dětí.

V Etiopii se již vybírá místo, kde budou nové české školy stát. "Díky tomu, že jsme propojili moderní technologie a tradiční stavební metody, se podařilo snížit stavební náklady. Můžeme tak za méně peněz stavět více škol," vysvětluje Plecitý.

Sbírka letos probíhala ve více než padesáti českých městech a obcích. "Skauti letos pořádali také výstavy, koncerty nebo pekli na ulicích etiopskou specialitu – placky indžara," říká Ondřej Zapletal, koordinátor sbírky ze společnosti Člověk v tísni. První škola financovaná ze sbírky byla otevřena v etiopském Asore na podzim minulého roku. Druhá škola v Jirga Čefe, která leží 400 kilometrů od hlavního města Addis Abeby, byla slavnostně otevřena na začátku října, třetí škola stojí u etiopského města Arba Minč. Školy navštěvuje 760 dětí.

Na konto sbírky Postavme školu v Africe 222444555/0300 je možné přispívat po celý rok. Přispět je možné rovněž zasláním dárcovské sms zprávy ve znění DMS AFRIKA na číslo 87777.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Související články

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz