Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Amnesty: Putin musí odsoudit vraždu Anny Politkovské

10. 10. 2006 - PRAHA [Amnesty International / Econnect]

Amnesty International vyzvala prezidenta Ruské federace Vladimira Putina, aby odsoudil vraždu novinářky Anny Politkovské a dal jasně najevo, že útoky na novináře a obránce lidských práv budou řádně vyšetřovány. "Jsme přesvědčeni, že toto důležité politické prohlášení musí pronést nejvyšší autorita Ruska – prezident. Tímto způsobem ukáže, že mu bezpečnost nezávislých novinářů a obránců lidských práv není lhostejná," prohlašuje Amnesty International.

Světová organizace bránící lidská práva se domnívá, že důvodem vraždy Anny Politkovské byla její novinářská činnost, především pak informování o bezpráví a násilnostech v Čečensku. Díky své profesionalitě i odvaze získala řadu cen včetně Mezinárodní ceny pro novináře píšící o lidských právech, kterou jí v roce 2001 udělila britská pobočka Amnesty International.

"Rusko ztratilo odvážnou a odhodlanou obránkyni lidských práv, která neohroženě bojovala proti násilí a nespravedlnosti a usilovala o to, aby ruská justice řádně pracovala," uvedla Nicole Duckworth, ředitelka programu AI pro Evropu a Střední Asii.

Ruské a čečenské úřady zavražděnou novinářku kvůli její kritice vládní politiky dlouhodobě zastrašovaly. Několikrát byla zadržena a čelila výhružkám, že za svou činnost neunikne odvetě.

Tento zločin nepochybně představuje vážný útok na svobodu slova a nezávislost médií v Rusku, uvádí Amnesty International. Anna Politkovská však byla jen jednou z celé řady novinářek a novinářů, kteří jsou v Rusku kvůli své práci vystaveni pronásledování. Patří mezi ně například Stanislav Dmitrijevský, Oksana Čelyševová nebo Andrej Babický.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz