Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Komunikace s lidmi se zdravotním postižením nás zajímá, daly najevo úřednice

8. 9. 2006 - HRADEC KRÁLOVÉ [Econnect / Královéhradecký kraj / CZP]

Sto padesát úřednic a úředníků z městských a krajského úřadu v Královéhradeckém kraji se zúčastnilo semináře o komunikaci s lidmi se zdravotním postižením. Čtvrteční seminář v Aule Univerzity Hradec Králové jim přiblížil jednotlivé problémy, které se týkají například nevidomých či neslyšících lidí, ale hovořilo se také o diskriminaci zdravotně postižených.

"V úvodu semináře hovořil o diskriminaci lidí se zdravotním postižením a souvisejících právních normách Pavel Ptáčník, vedoucí sekretariátu Vládního výboru pro zdravotně postižené. Na jeho vystoupení pak navazovaly konkrétní doporučení a ukázky správné komunikace s lidmi s různými druhy zdravotního postižení," přiblížila za organizátory průběh semináře Jana Fišerová z odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Komunikační potřeby lidí se zrakovým postižením přiblížil ředitel hradeckého Tyfloservisu Josef Cerha, jehož vystoupení doplnila informace a praktickými příklady Irena Korečková, předsedkyně Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých v Hradci Králové. O možnostech komunikace s lidmi se sluchovým postižením hovořila tlumočnice znakové řeči Monika Krúpová, která také tlumočila příspěvek předsedkyně Hradeckého spolku neslyšících Evy Bartoníčkové. Václav Krása, předseda Národní rady zdravotně postižených ČR, vystoupil s příspěvkem týkajícím se lidí s tělesným postižením, a Iva Doudová přiblížila své zkušenosti s lidmi s mentálním a řečovým postižením.

Seminář, pořádaný Královéhradeckým krajem ve spolupráci s Centrem pro zdravotně postižené Královéhradeckého kraje a Univerzitou Hradec Králové, je doplňkem vzdělávací nabídky projektu Vzdělávání poskytovatelů a zadavatelů sociálních služeb na území Královéhradeckého kraje. Projekt podpořil Evropský sociální fond.

Vzdělávání poskytovatelů a zadavatelů sociálních služeb na území Královéhradeckého kraje je projekt zvyšující kvalitu sociálních služeb v kraji. Královéhradecký kraj, ve spolupráci s partnerem projektu Univerzitou Hradec Králové, vyškolí od září 2005 do září 2007 více než 1.300 pracovníků sociálních služeb a úředníků sociálních úřadů na městských a krajském úřadu.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz