Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Festival Letní rytmy Afriky chce inspirovat africkou kulturou

15. 8. 2006 - PRAHA [Econnect/Kwa Afrika]

-Slum v centru Nairobi/Foto Daniel Augusta-
-Slum v centru Nairobi/Foto Daniel Augusta-
Festival Letní rytmy Afriky se chystá na konci prázdnin rozeznít Střelecký ostrov v Praze. Od 15 hodin v sobotu 26. srpna se v areálu letního kina mohou návštěvníci seznámit s projekty neziskových organizací pomáhajících v Africe i jinde, shlédnout ukázky afrických umění, ochutnat a vybrat si z nabídky Fair Trade produktů. Letní rytmy Afriky jsou společným projektem občanských sdružení Rybanaruby, Kwa Afrika a letního kina Střelecký ostrov.

"Festival volně navazuje na historicky první Rytmy Afriky uspořádané v říjnu 2005 v klubu Mecca. Protože se tato akce setkala s úspěchem u návštěvníků i účinkujících, rozhodli jsme se pokračovat. Prostřednictvím festivalu upozorňujeme na možnosti smysluplné pomoci nejen Africe a současně představujeme české skupiny, které se tradiční africkou hudbou nechávají inspirovat,“ uvedla Kateřina Polívková ze sdružení Rybanaruby.

Program začíná už ve 14 hodin průvodem masek a bubeníků centrem Prahy. V 15 hodin dorazí průvod na Střelecký Ostrov, kde začne programový blok nazvaný Inspirace Afrikou. Budou zde prezentace neziskových organizací zabývající se pomocí Africe i jinde, výstava obrazů afrických malířů, workshopy bubnování a textilních technik a další akce. Programem festivalu bude provázet Simona Babčáková z Dejvického divadla.

Hlavně pro menší návštěvníky od 3 let bude mezi 17. a 18. hodinou pohádka Dlouhý, široký a bystrozraký. Představení s netradičními loutkami a pohádkovými kouzly, které ale pobaví i dospělé. Autoři prostřednictvím příběhu sdělují, že bychom se neměli posmívat někomu „jinému, odlišnému“ a že každý člověk má svou cenu.

Večerní koncert začne v 19 hodin. Vystoupí tři české skupiny, v jejichž tvorbě jsou více či méně slyšet ozvěny tradiční africké hudby.

Yellow sisters (soul, funky, r´n´b, world music, jazz i reggae) – čtyři zvukové iluzionistky, které si hrají se svými hlasy a harmoniemi tak, že dokáží sugestivně navodit atmosféru přírody i okolního světa, jimiž se nechávají inspirovat. Skupina v červnu 2006 obdžela první cenu v soutěži Colourscope pořádané festivalem Colours of Ostrava a vydavatelstvím Indies Records.

Tiditade (západoafrická hudba a tanec) – otevřená skupina lidí, kterou spojuje zájem o africkou kulturu, nekonvenční myšlení a svobodná tvořivost. Na vlně rytmu se spolu s publikem přenášejí na místa dobrodružství i klidu, místa uvnitř našich duší, na domorodé slavnosti, na vyprahlé savany mezi antilopy, ale i do džungle plné pestrých papoušků.

Nebiba (acoustic worldvibes) – čerstvé domácí world music seskupení složené ze zkušených hudebníků, kteří nacházejí inspiraci v západoafrickém pojetí rytmu a melodie.

Festival zakončí od 22 hodin film Nepohodlný. Příběh kombinující dobrodružství, politické machinace a emoce režiséra Fernanda Meirellese, nominovaného na Oskara za Město bohů.

Sdružení Kwa Afrika ve spolupráci s kinem Hogo Fogo v Lysé nad Labem pořádá ve dnech 18. - 19.8. 2006 druhý ročník Afrického festivalu v Lysé nad Labem. Program festivalu na www.kwaafrika.org. Rybanaruby připravuje v říjnu 2006 Rytmy afriky, tentokrát v klubu Retro na Vinohradech. www.rytmyafriky.cz


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz